04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Uz brojne neiskorištene prilike, Varaždin je jednom zatresao mrežu Lokomotive i odnio sva tri boda iz Kranjčevićeve, dok su potom Rijeka i Dinamo u derbiju petog kola SuperSport HNL-a odigrali 1:1.

01.09.2024. 23:00

Lokomotiva - Varaždin 0:1 (0:0)

U utakmici u kojoj je puno posla imao Lokomotivin vratar Šubarić te ubilježio nekoliko odličnih obrana, a domaću je momčad spašavao i okvir vrata, Varaždin je stigao do druge pobjede u SuperSport HNL-u ove sezone.

Odlučujući se trenutak dogodio u 51. minuti, kada je raspoloženi Šego izborio kazneni udarac, koji je Mitrovski pretvorio u konačnih 1:0. Varaždin tako na reprezentativnu stanku odlazi s osam bodova na kontu, dok Lokomotiva ima dva.

Rijeka - Dinamo 1:1 (0:1)

Nedugo nakon što je Kulenović pogodio vratnicu, Petković u 22. minuti donosi vodstvo Dinamu, a Rijeka je krajem prvog dijela počela intenzivnije tražiti poravnanje te je i Pašalić naciljao okvir vrata.

Za izjednačenje se pobrinuo Hodža u 50. minuti utakmice, dobrim udarcem s ruba kaznenog prostora, a rezultat se unatoč nekolicini prigoda više nije mijenjao.

Dinamo tako poslije prvog ovosezonskog ligaškog remija vodi s 13 bodova, a Rijeka i Hajduk slijede s 11.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Lokomotiva, Varaždin