04.08.2024. 21:00
2 : 1Slaven Belupo
1 : 2Šibenik
Šibenik

Dinamo je pod vodstvom Nenada Bjelice stigao do druge uzastopne ligaške pobjede, 1:0 u Varaždinu, a Hajduk je potom zasjeo na prvo mjesto poretka uvjerljivo svladavši Šibenik.

06.10.2024. 20:30

Varaždin - Dinamo 0:1 (0:1)

Odlučujući trenutak utakmice u Varaždinu dogodio se u 35. minuti, kada je Baturina ubacio, a Cordoba glavom postigao pobjedonosni pogodak, svoj prvi u dresu zagrebačkih Modrih.

Varaždinci su na samom otvaranju utakmice pogodili okvir vrata, u nastavku su imali nekoliko obećavajućih pokušaja, no do izjednačenja nisu mogli. Dinamo se tako bodovno poravnao s Rijekom, a Varaždin je drugim uzastopnim porazom ostao na 12 osvojenih bodova, ispred Šibenika i Istre 1961.

Hajduk - Šibenik 4:0 (2:0)

Splićani su put prema pobjedi trasirali već u drugoj minuti, kada Rakitić završava akciju svojim prvijencem u dresu Hajduka, a u 17. minuti Durdov još jednom silovito šalje loptu pod prečku za 2:0.

Na proigravanje Prpića u 62. minuti pogodio je Kalik, da bi konačnih 4:0 na semaforu ispisao prvi strijelac SuperSport HNL-a Livaja poslije ubačaja Biuka.

Hajduk tako na reprezentativnu stanku odlazi s dva boda prednosti nad Rijekom i Hajdukom, a Šibenik s bodom zaostatka za četvrtoplasiranim Varaždinom.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Hajduk, Varaždin, Šibenik