12.05.2024. 17:00
2 : 1Slaven Belupo
12.05.2024. 19:10
1 : 1Hajduk

Kakvih 90 minuta zadnjeg, 33. kola MAXtv Prve lige: svih šest susreta igralo se od 18 sati, ali već nakon nekoliko minuta u Zaprešiću zbog pravog proloma oblaka i leda sudac Pristovnik morao je na 4 minute prekinuti susret i odvesti momčadi u svlačionice.

26.05.2013. 21:37

A onda su krenule rezultatske promjene koje su mijenjale ishode na tablici: Rijeka je povela protiv Zagreba i tog trena krenula prema plasmanu u UEFA natjecanje, ali za petnaestak minuta Belle je u Zadru pogodio za vodstvo Splita i vratio sve na početak.

Rezultatski minus Zadra koristi momčad Intera koja krasnim golom Mlinara dolazi u vodstvo protiv Slaven Belupa i slijedećih 15 minuta ima osiguran status prvoligaša i slijedeće godine jer je i Osijek poveo protiv Cibalije (Perošević udarcem gavom). No, u nadoknadi sudačkog vremena Buljat pogađa nakon prekida za poravnanje rezultata protiv Splita i vraća Zadar u dobitnu kombinaciju: u međuvremenu Rijeka je povečala vodstvo protiv Zagreba i sada čvrsto drži četvrtu poziciju na tablici.

U prvom poluvremenu golovi su padali i na derbiju Dinama i Hajduka: Zvonko Pamić prvo je glavom pogodio za vodstvo Dinama, a potom nesretno skrenuo jednu ubačenu loptu u mrežu vratara Kelave za 1:1.

Jedini susret koji je u prvom poluvremenu završio bez promjene rezultata bio je onaj u Puli između Istre 1961 i Lokomotive.

Početkom drugih poluvremena prva rezultatska promjena u Zadru: Rebić je doveo Split u vodstvo, tim golom svoju momčad vratio na četvrto mjesto i plasman u UEFA natjecanje, a Zadar usmjerio prema Drugoj ligi.

U tom periodu i Dinamo je poveo protiv Hajduka 2:1: nakon prekida pred gol Kalinića ubacio je Pamić, a Rukavina pogodio glavom u 57. minuti.

Do promjene rezultata došlo je i na stadionu Aldo Drosina: Roce je iz slobodnog udarca pogodio mrežu Picaka i doveo domaćina u vodstvo.

Izuzetno važne minute tada su uslijedile u Zaprešiću i Zadru gdje su Batinić i Pristovnik dosudili kaznene udarce  za domaćine: Oršić je pogodio za 2:0 Intera, a Perica u Zadru poravnao na 2:2 i ponovo promijenio tablicu, Zadru osigurao ostanak, ali Splitu izbio vizu za UEFA natjecanje.

Chago je u Puli pogodio za izjednačenje rezultata i mogući ljepši završetak prvenstva za njegovu momčada.

U strijelce se upisao i Abdurahimi koji je smanjio rezultat utakmice Zagreb-Rijeka, ali je vrlo brzo Čulina ponovo pogodio za gosta za 1:4 što je bio i konačan rezultat susreta koji je Rijeci osigurao treću poziciju na tablici, a snjom i UEFA natjecanje.

Do završetka utakmica promjena rezultata dogodila se još samo na Maksimiru gdje je Brozović u sudačkoj nadoknadi pogodio za pobjedu nad Hajdukom od 3:1.

Posljednjih desetak minuta najviše pažnje bilo je usmjereno na utakmicu na Stanovima gdje je Split pokušavao doći do novog vodstva i plasmana u kvalifikacije za Europsku ligu, ali domaćin je uz puno prekida i opstrukcije igre uspio iskontrolirati rezultat i tako očuvati prvoligaški status, a prema Drugoj ligi usmjeriti Inter-Zaprešić.

ZADAR-SPLIT  2 : 2 (1:1)

Zadar: Stadion Stanovi, gledatelja 1.500

Suci: Batinić, Grgić, Barišić, Trampus, kontrolor suđenja Cvitković, delegat utakmice Peranić

ZADAR: Tomo Gluić,  Josip Bilaver (46. Ante Sarić), Ivan-Anton Vasilj (75. Ivan Šimurina), Ante Sarić, Josip Ivančić (70. Jakov Surać), Luka Begonja, Jurica Buljat-kapetan, Jure Jerbić, Igor Banović, Stipe Perica, Igor Prahić,  Denis Ljubović,  trener-(bez prijave u zapisniku)

SPLIT: Andrija Vuković-kapetan,, Denis Glavina, Tomislav Glumac, Ivan Baraban, Ante Erceg (22. Aljoša Vojnović), Ante Rebić, Tomislav Radotić, Mate Pehar (81. Mario Kvesić),  Ivan Radeljić, Goran Paracki, Henri Belle (59. Dražen Bagarić), trener: bez prijave u zapisniku

Strijelci: 0:1 Belle (32.), 1:1 Buljat  (45.+2), 1:2 Rebić (50.), 2:2 Perica (68.,11m)

Žuti kartoni: Perica, Bilaver, Buljat, Sarić (Zadar),  Pehar, Vojnović, Radotić, Baraban, Glavina, Rebić (Split)

Crveni karton: Radeljić (90.)

INTER ZAPREŠIĆ-SLAVEN BELUPO  2 : 0 (1:0)

Zaprešić: ŠRC Zaprešić, gledatelja 800

Suci: Pristovnik, Premužaj, Modrić, Strahonja, kontrolor suđenja Borovec, delegat utakmice Bunjevac

INTER-ZAPREŠIĆ: Matej Delač,  Ivan Čeliković (73. Stphan Vujcic), Matej Bagarić, Milan Rundić, Mirko Kramarić (83. Mario Šimić), Frano Mlinar, Ivan Herceg, Tomislav Šarić-kapetan (90. Josip Filipović), Hrvoje Plazanić, Mislav Oršić,  Josip Milardović, trener Rajko Magić

SLAVEN BELUPO: Silvio Rodić,  Mato Grgić, Dario Čanadžija, Mateas Delić, Matej Herent, Mario Jelavić, Mario Gregurina, Nikola Rak, Stjepan Geng, Jurica Pranjić, Alen Maras-kapetan, trener: Pavo Crnac

Strijelci: 1:0 Mlinar (28.), 2:0 Oršić (63.,11m)

Žuti kartoni: Delač (Inter-Zaprešić),

Crveni karton: Maras (68.)

ZAGREB-RIJEKA  1 : 4 (0:2)

Zagreb: Stadion NK Zagreb, gledatelja 400

Suci: I. Križarić, Perica, Fejer, Krečak, kontrolor suđenja Vitković, delegat Matošić

ZAGREB: Dominik Livaković, Nestor Herve Djengoue, Dominik Kovačić, Josip Jurendić, Lovro Medić, Damir Šovšić,  Ante Mitrović (46. Sven Dedić), Dino Bevab, Besart Abdurahimi, Denis Kolinger, Hrvoje Štrok-kapetan (65. Jakub Vojtuš), trener Miroslav Blažević

RIJEKA: Ivan Vargić, Matija Škarabot (86. Kristijan Čaval),  Dario Knežević-kapetan, Mehmed Alispahić (72. Antonini Čulina), Goran Mujanović, Ivan Močinić, Leon Benko, Mato Neretljak, Luka Marić (80. Niko Datković), Vedran Jugović, Josip Brezovec, trener Matjaž Kek

Strijelci: 0:1 Benko (12.), 0:2 Jugović (37.), 0:3 Benko (54.), 1:3 Abdurahimi (76.), 1:4 Čulina (80.)

Žuti kartoni:  Kovačić (Zagreb),  Škarabot, Mujanović (Rijeka)

DINAMO-HAJDUK  3 : 1 (1:1)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 8.297

Suci: Vučkov, Conjar, Pataki, Matoc, DPS1 Ljubičić, DPS2 Šimčić, kontrolor suđenja Kukić, delegat utakmice Kolesarić

DINAMO: Ivan Kelava, Luis Ezequiel Ibanez, Josip Šimunić-kapetan, Jorge Cruz Campos Sammir (86. Alen Halilović), Lee Addy, Šime Vrsaljko, Said Husejinović, Josip Pivarić, Zvonko Pamić (75. Arijan Ademi), Marcelo Brozović, Ivan Krstanović (46. Ante Rukavina), trener Krunoslav Jurčić

HAJDUK: Lovre Kalinić, Danijel Stojanović, Antonio Milić (80. Mario Pašalić), Goran Milinović, Antonio Jakoliš (63. Ivan Jakov Džoni),  Mirko Oremuš, Mijo Caktaš, Matej Jonjić,  Ruben Lima-kapetan, Luka Lučić (68. Miro Kovačić), Jean Kouassi, trener Igor Tudor

Strijelci: 1:0 Pamić (6.), 1:1 Pamić (27., a.g.), 2:1 Rukavina (57.), 3:1 Brozović (90.+2)

Žuti kartoni: Addy, Ademi (Dinamo),  Milović, Milić, Stojanović, Caktaš, Jonjić, Lučić (Hajduk)

OSIJEK-CIBALIA  1 : 0 (1:0)

Osijek: Gradski vrt, gledatelja 1.000

Suci: Mlakar, Vrabec, Crnčić, Jović, kontrolor suđenja Vuk, delegat utakmice Duvnjak

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Hrvoje Kurtović (65. Nikola Mandić), Domagoj Pušić,  Matija Mišić, Antonio Perošević (90- Marko Dugandžić), Marin Glavaš, Mihael Pongračić, Zoran Kvržić, Ivo Smoje-kapetan, Josip Mišić (58. Karlo Lulić), Mislav Leko, trener: bez prijave u zapisniku

CIBALIA: Michael Paradžiković, Luka Muženjak, Tomislav Pavličić (46. Mladen Bartolović), Dario Župarić-kapetan, Matej Mitrović, Mato Miloš, Drago Ćorić (53. Petar Mišić), Matej Bajić (67. Ivan Koledić), Frane Vitaić, Marko Čulić, Marko Terzić, trener Miroslav Bojko

Strijelci: 1:0 Perošević (33.)

Žuti kartoni: Perošević (Osijek), Muženjak (Cibalia)

ISTRA 1961-LOKOMOTIVA  1 : 1 (0:0)

Pula: Stadion Aldo Drosina, gledatelja 2.000

Suci: Marić, B. Križarić, Fegeš, Bebek, kontrolor suđenja Vidak, delegat utakmice Modrić

ISTRA 1961: Antonijo Ježina, Fausto Budicin-kapetan, Jure Obšivač, Sandi Križman (79. Stipe Bačelić-Grgić), Goran Roce (78. Andrea Ottochian), Woon Chung, Luka Hadžić , Nikola Prelčec, Tomislav Havojić, Ivor Horvat (83. Ivan Zgrablić), Slavko Blagojević, trener Igor Pamić

LOKOMOTIVA: Domagoj Picak, Filip Mrzljak (46. Domagoj Antolić), Mario Musa, Leonard Mesarić-kapetan, Ante Puljić, Mate Maleš, Mathias Chago, Ivan Peko (46. Ivan Boras), Mario Šitum, Andrej Kramarić, Lamin Samateh (61. Marko Pjaca), trener Tomislav Ivković

Strijelci: 1:0 Roce (58.), 1:1 Chago (72.)