18.05.2024. 17:00
18.05.2024. 19:10
19.05.2024. 17:00
19.05.2024. 19:30

Jadranski derbi, ali i derbi kola odigrali su na Poljudu Hajduk i Rijeka: na kraju završilo je neodlučeno 1:1 što je čak treća utakmica 2. kola MAXtv Prve lige koja završava bez pobjednika.

21.07.2013. 21:48

Domaćina je u vodstvo doveo Anton Maglica u 28. minuti nakon što ga je povratnom loptom lijepo uposlio Kouassi. Bio je to jedini pogodak u prvom dijelu susreta u kojem je Hajduk bio bolja i opasnija momčad.

U nastavku nakon odmora domaćin je igrao nešto opreznije pa su i gosti češće bili bliže vratima Kalinića, ali bez pravih prilika sve do 79. minuti kada je Zoran Kvržić (tek ušao u igru) ostao na trenutak sam i glavom skrenuo ubačenu loptu u mrežuza poravnanje rezultata.

HAJDUK-RIJEKA 1: 1 (1:0)

Split: Gradski stadion Poljud, gledatelja 18.000

Suci: Domagoj Ljubičić, Miro Grgić, Hrvoje Barišić, Danijel Trampus, kontrolor suđenja Stjepan Šarić, delegat utakmice Ante Vučemilović

HAJDUK: Lovre Kalinić, Dino Mikanović, Goran Milović, Mislav Anđelković (49. Filip Bradarić), Anton Maglica, Goran Jozinović,  Mijo Caktaš,  Mario Maloča-kapetan, Tino Sven Sušić (83. Tonći Mujan), Tomislav Kiš, Jean Kouassi (46. Ivan Tomičić), trener Igor Tudor

RIJEKA: Ivan Vargić, Matija Škarabot,  Dario Knežević-kapetan, Mehmed Alispahić (77. Zoran Kvržić), Goran Mujanović (61. Antonini Čulina), Ivan Tomečak, Leon Benko, Luka Marić, Mate Maleš (61. Damir Zlomislić), Josip Brezovec, Vedran Jugović, trener Matjaž Kek

Strijelac: 1:0 Maglica (28.), 1:1 Kvržić (78.)

Žuti kartoni:  Mikanović, Maloča (Hajduk),  Benko, Škarabot, Brezovec, Maleš (Rijeka)

Isključenje: Jurica Vučko, predstavnik Hajduka u 72. minuti udaljen s klupe