05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30
1 : 2Dinamo

Druga utakmica 3. kola MAXtv Prve lige donijela je na Stanovima ogled Zadra i Osijeka, dvije momčadi koje su poražene u prva dva kola prvenstva i držale su samo začelje tablice. Zadrani su međusobni susret uspjeli dobiti s 3:1 i tako ostaviti Osijek bez osvojenog boda u prva tri kola.

27.07.2013. 23:36

Osječani su bolje otvorili utakmicu, više kombinirali na domaćoj polovini terena i već u 7. minuti jedna takva kombinacija dovela je Karla Lulića u situaciju da, iz drugog pokušaja, svlada vratara Gluića za rezultatsku prednost.

Za poravnanje rezultata samo sedam minuta kasnije pobrinuo se Želimir Terkeš sjajno izvedenim slobodnim udarcem s više od 20 metara, a već u 20. minuti domaćin je potpuno preokrenuo rezultat: Gržan je pobjegao po desnom boku, ubacio nisku loptu pred gol Mikulića gdje je neodlučnost obrambenih igrača Osijeka iskoristio Luka Begonja i lagano ubacio loptu u mrežu.

Drugi dio susreta započeo je u nešto mirnijem tonu bez prevelikih uzbuđenja sve do 64. minute kada je Begonja povukao loptu sa svoje polovine, na lijevoj strani uposlio Vasilja koji ubacuje prizemnu loptu u peterac, a ispred vratara Mikulića napadač Josip Ivančić uspio je skrenuti loptu za veliko vodstvo Zadar 3:1. Do kraja susreta nije više bilo rezultatske promjene, ali je zbog povišene nervoze bilo kartona i udaljenja s klupe.

ZADAR-OSIJEK  3 : 1 (2:1)

Zadar: Stadion Stanovi, gledatelja 1.500

Suci: Bruno Marić, Igor Krmar, Dario Vrabec, Dalibor Mlakar, kontrolor suđenja Šime Vukić, delegat utakmice Robert Balen

ZADAR: Tomo Gluić,  Ivan-Anton Vasilj, Marin Con, Šime Gržan, Jakov Surać-kapetan (81. Mario Grgurović),  Josip Ivančić, Luka Begonja,  Jure Jerbić (74. Domagoj Muić), Igor Prahić,  Želimir Terkeš (77. Ante Sarić), Frane Ikić,  trener- Božidar Miletić

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Antonio Pavić, Andrej Lukić (62. Matija Mišić), Marko Dugandžić, Josip Barišić (62. Nikola Mandić), Saša Novaković, Mile Škorić, Tomislav Šorša-kapetan, Karlo Lulić (80. Mihael Pongračić), Josip Mišić, Peter Steven Ugarković, trener Tomislav Steinbruckner

Strijelci: 0:1 Lulić (7.), 1:1 Terkeš (14.), 2:1 Begonja (20.), 3:1 Ivančić (66.)

Žuti kartoni: Con, Ivančić (Zadar), Novaković (Osijek)

Crveni karton: Mandić u 86. minuti, predstavnik Osijeka Miroslav Žitnjak u 89. minuti udaljen s klupe