19.05.2024. 17:00
:Gorica
19.05.2024. 19:30
:Rijeka

Prva utakmica 4. kola MAXtv Prve lige donijela je i prve bodove momčadi Osijeka: Osijek je na svom stadionu pobijedio Slaven Belupo 2:1.

02.08.2013. 23:00

U poprilično izjednačenoj utakmici po posjedu lopte i udarcima prema golu, domaći nogometaši imali su puno više i boljih prilika posebno u drugom poluvremenu i na kraju zasluženo osvojili sva tri boda.

Prvo poluvrijeme završilo je sa po jednim pogotkom na obje strane i to iz opravdano dusuđenih kaznenih udaraca da bi odlučujući gol postigao kapetan domaćina Šorša pospremivši loptu u mrežu nakon što se prethodno odbila od stative. Nakon postignutog gola, napadači Osijeka imali su još nekoliko izglednih prilika za povečanje vodstva, no na kraju su morali čuvati minimalnu prednost.

OSIJEK-SLAVEN BELUPO  2 : 1 (1:1)

Osijek: Stadion Gradski vrt, gledatelja 1.500

Suci: Ivan Bebek, Siniša Premužaj, Ivica Modrić, Fran Jović, kontrolor suđenja Damir Pervan, delegat utakmice Budimir Peranić

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Andrej Šimunec, Antonio Pavić, Valentin Babić (89. Steven Ugarković), Marko Dugandžić (46. Mihael Pongračić), Josip Barišić, Frane Vitaić, Mile Škorić, Tomislav Šorša-kapetan, Karlo Lulić, Josip Mišić (65. Domagoj Pušić), trener Tomislav Steinbruckner

SLAVEN BELUPO: Silvio Rodić-kapetan, Dario Melnjak, Da Silva Edson Henrique, Ljuban Crepulja (72. Petar Brlek), Dario Čanađija, Dejan Glavica (57. Mateas Delić), Petar Filipović (68. Vedran Purić), Mateo Roskam, Mario Gregurina, Hrvoje Plazanić, Matej Bagarić, trener Ivan Katalinić

Strijelci: 1:0 Vitaić (36.,11m), 1:1 Gregurina (40.11m), 2:1 Šorša (58.)

Žuti kartoni: Pavić, Škorić, Šimunac (Osijek),  Rodić, Gregurina, Plazanić  (Sl. Belupo)