12.05.2024. 17:00
:Slaven Belupo
12.05.2024. 19:10
:Hajduk

Momčad Rijeke nakon euforije i slavlja poslije velikog uspjeha, eliminacije Stuttgarta i plasmana u grupnu fazu natjecanja Europske lige, vratila se prvenstvenim obvezama. Sraz Rijeke i Lokomotive na Kantridi, derbi susret 8. kola MAXtv Prve lige, završio je bez pobjednika 1:1.

02.09.2013. 22:44

Lokomotiva je povela u završnici prvog poluvremena nakon sjajno izvedene kontre u kojoj je Pjaca lijepo uposlio slobodnog Trebotića koji izlazi sam prema Vargiću i s oko 18 metara snažno puca, a lopta odlazi ispod domaćeg vratara u mrežu.

Rijeka je terensku inicijativu uspjela naplatiti u 73. minuti kada je Kvržić uspio jednu kratko izbačenu loptu ispred prostora vratara Šarlije udarcem iskosa pospremiti u mrežu.

Utakmica u prvom poluvremenu s tek jednim udarcem u okvir gola (Trebotićev gol), a u nastavku susreta s puno više pokušaja domaćina i nekoliko vrlo opasnih protunapada Lokomotive.

S osvojenim bodom Rijeka i Lokomotiva bodovno su dostigli Hajduk, a Rijeka zbog bolje gol razlike preuzima drugu poziciju.

RIJEKA-LOKOMOTIVA  1 : 1 (0:1)

Rijeka: Stadion Kantrida, gledatelja 7.000

Suci: Ante Vučemilović-Š., Dalibor Conjar, Goran Pataki, Tomislav Petrović, Damir Batinić, Tihomir Pejin,  kontrolor suđenja Goran Tenžera, delegat Mladen Žugec

RIJEKA: Ivan Vargić,  Dario Knežević-kapetan, Mehmed Alispahić (51. Ivan Krstanović), Anas Sharbini (72. Goodness Ajayi), Ivan Tomečak, Ivan Boras, Leon Benko, Zoran Kvržić, Luka Marić, Mate Maleš, Nikola Pokrivač (58. Ivan Močinić), trener Matjaž Kek

LOKOMOTIVA: Marko Šarlija, Leonard Mesarić-kapetan, Ante Puljić, Karlo Bručić,  Filip Mrzljak,  Mathias Chago (90. Hrvoje Plum), Mario Šitum, Marko Pjaca, Petar Mišić (69. Tomislav Martinac), Dinko Trebotić (64. Damir Šovšić), Lamin Samateh, trener Tomislav Ivković

Strijelci: 0:1 Trebotić (41.), 1:1 Kvržić (73.)

Žuti kartoni:  Maleš, Močinić (Rijeka),  Martinac (Lokomotiva)