05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30
1 : 2Dinamo

Rijetki su bili oni koji su sumnjali u prolaz Rijeke u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa u zaostalom susretu 1/16 finala protiv ZMAJA, ali je zasigurno još manje bilo onih koji su predviđali visoku pobjede Rijeke od čak 11:0.

09.10.2013. 20:51

Ali ono što vjerojatno nitko nije mogao ni pomisliti, napravio je Andrej Kramarić: postigao je čak 8 (osam!!!) pogodaka što se ne pamti u službenim natjecanjima HNS-a.

Sa golijadom je započeo u 4. minuti, za 2:0 u strijelce se upisao Brezovec u 19., a minutu kasnije Kramarić je iz kaznenog udarca upisao svoj drugi pogodak. U 32. minuti Andrej je ponovo strijelac za 4:0, rezultat s kojim se odlazi na odmor, a već u 51. minuti postiže svoj četvrti zgoditak na utakmici.

Kramarićev niz prekida Alispahić koji u 61. minuti podiže na 6:0, a onda slijede Kramarićevih četiri u nizu: u 69., 73., 80. i 85. minuti.

Konačan rezultat od 11:0 postavlja Alispahić svojim drugim pogotkom na utakmici koju neće po dobrom pamtiti igrači trećeligaša ZMAJA, ali će ju dugo moći prepričavati oko 3.000 gledatelja koji su bili na Kantridi i imali tu privilegiju u živo gledati postavljanje rekorda.

Andrej Kramarić je s osam zgoditaka zasigurno postao rekorder po broju postignuti golova na nekoj od utakmica službenog natjecanja pod izravnim rukovođenjem HNS-a.

U prvenstvima HNL-a rekorder je Marijo Dodik koji je u prvenstvu 2000./01. na utakmici 12. kola Slaven Belupo-Varteks (7:1) postigao 6 (šest) pogodaka.

Rijeka je ovom visokom pobjedom osigurala nastup u osmini finala protiv Podravine iz Ludbrega 30. listopada, a domaćin (kao i kod ostalih 7 parova) će se odrediti ždrijebom slijedeći tjedan.