05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

Prvi susret 14. kola MAXtv Prve lige odigran u Puli između domaćina Istre 1961 i Slaven Belupa završio je bez pobjednika 1:1.

25.10.2013. 20:24

Gosti su šokirali prisutne na stadionu u 3. minuti kada su izveli brzu akciju, zaprijetili vrataru Prskalu i izborili udarac iz kuta nakon kojeg je na drugoj stativi Fuštar neometan glavom smjestio loptu u mrežu za vodstvo svoje momčadi.

Oslabljeni domaćin nije se nakon toga uspio posložiti do kraja prvog poluvremena u kojem je momčad Slavn Belupa bez poteškoća kontrolirala rezultat.

Trener Pamić za drugi dio susreta malo je promijenio postavu što je donijelo nešto jači pritisak prema Rodića, a do poravnanja rezultata došlo je iz slobodnog udarca kojeg je sjajno snažnim udarcem izveo Blagojević, iskoristio krivo postavljeni zid i pogodio mrežu.

Gosti bolji u prvom poluvremenu, domaćin u drugom uz obostrano propuštenih još nekoliko izglednih prilika, na kraju realan rezultat s obzirom na prikazano na terenu.

Bodovni razmak između ove dvije momčadi ostao je 5 bodova s tim da je Slaven Belupo nastavio uspješan prvenstveni niz bez poraza s trenerom Frančićem.

ISTRA 1961-SLAVEN BELUPO  1 : 1 (0:1)

Pula: Stadion Aldo Drosina, gledatelja 2.000

Suci: Domagoj Vučkov, Krunoslav Ambrinac, Tomislav Gulan, Hrvoje Menđušić, Marijo Strahonja, Tomislav Bionda, kontrolor suđenja Predrag Borovec, delegat utakmice Ivica Šparavec

ISTRA 1961: Andrej Prskalo, Igor Čagalj, Borislav Pilipović (46. Kristijan Batelić), Jure Obšivač, Fausto Budicin-kapetan, Slavko Blagojević, Ante Batarelo, Mario Babić (46. Ivan Miličević), Dejan Radonjić (87. Mario Sačer), Petar Franjić, Josiel De Oliveira, trener Igor Pamić

SLAVEN BELUPO: Silvio Rodić, Mato Grgić-kapetan, Henrique Edson Da Silva, Ljuban Crepulja, Marin Matoš, Petar Brlek, Mateas Delić (68. Davor Vugrinec), Mateo Roskam (79. Vedran Purić), Ivan Fuštar, Nikola Rak (88. Filip Ozobić), Matej Bagarić, trener Mladen Frančić

Strijelci: 0:1 Fuštar (3.), 1:1 Blagojević (63.)

Žuti kartoni:   Pilipović, De Oliveira, Radonjić (Istra 1961), Fuštar, Delić, Bagarić (Sl. Belupo)