05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

Derbi susret 14. kola MAXtv Prve lige odigran na Poljudu između Hajduka i Lokomotive pripao je domaćinu rezultatom 3:1.

26.10.2013. 21:29

Od samog početka utakmice Hajduk je nizao napade prema vrataru Šarliji, ali je uspio stvoriti tek nekoliko ozbiljnijih prilika. Jednu od njih u završnici prvog poluvremena u pogodak je pretvorio Bencun nakon što je poslije solo akcije Iluridzea ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora i pogodio u bliži kut.

Lokomotiva je u prvom dijelu susreta pokušavala iz polukontri ugroziti gol Kalinića što im je uspjelo tek u par navrata, a najbolju priliku za poravnanje rezultata imao je Bručić kada je snažno pucao s desetak metara i za malo promašio okvir gola.

Nakon odmora igralo se otvoreno na obje strane, a nakon desetak minuta Šovšić je bio sam pred Kalinićem, ali ga je omeo Vršajević.

Nekoliko dobrih napada Hajduka nije urodilo ozbiljnijim prilikama, ali su zato gosti u dva navrata napravili pomutnju pred domaćim vratima: jednom je u posljednji tren blokiran Budimir, a potom je Kalinić dva puta spašavao vodstvo svoje momčadi zaustavljajući Šituma i Budimira.

U samoj završnici susreta Šarlija je uspio spriječiti Maglicu da postigne zgoditak kada je sam došao pred gol, ali vratar Lokomotive bio je nemoćan samo minutu kasnije kada je Bencun neometan dočekao centaršut Sušića i glavom pogodio za 2:0.

U sudačkoj nadoknadi Pjaca se uspio driblingom u kaznenom prostoru izboriti za prostor i pogoditi za smanjenje rezultata.

Samo što su domaćini krenuli s centra, izgubili su loptu pa su igrači Lokomotive pojurili prema golu Hajduka u pokušaju da izjednače, ali su predali loptu obrani Hajduka nakon čega je čak pet igrača u bijelim dresovima krenulo prema Šarliji: Pašalić je odlučio sam realizirati kontru i preciznim udarcem postavio je konačan rezultat susreta.

Oba takmaca pokazala su vrlo dobru igru, posebno u drugom dijelu susreta kada se igralo obostrano otvoreno što je donijelo i više pogodaka.

Deveta pobjeda Hajduka u ovogodišnjem prvenstvu s kojom ostaje na vrhu ljestvice dok je Lokomotivi to četvrti poraz koji ih ostavlja na četvrtom mjestu.

HAJDUK-LOKOMOTIVA  3 : 1 (1:0)

Split: Gradski stadion Poljud, gledatelja 17.000

Suci: Bruno Marić, Saša Fegeš, Dražen Fejer, Goran Loparac, Zlatko Šimčić, Marin Horvat, kontrolor suđenja Dušan kukić, delegat utakmice Branko Bebić

HAJDUK: Lovre Kalinić, Goran Milović, Avdija Vršajević (82. Zoran Nižić), Franko Andrijašević (71. Anton Maglica), Giorgi Ilurudze (61. Mario Pašalić), Goran Jozinović, Mario Maloča-kapetan, Filip Bradarić, Tino Sven Sušić, Marko Bencun, Jean Evrard Kouassi, trener Igor Tudor

LOKOMOTIVA: Marko Šarlija, Marko Musa (46. Marko Pjaca), Leonard Mesarić-kapetan, Ante Puljić, Ante Budimir, Karlo Bručić, Mathias Chago, Mario Šitum (75. Ivan Peko), Toni Gorupec, Damir Šovšić, Dinko Trebotić (62. Petar Mišić),  trener Tomislav Ivković

Strijelci: 1:0 Bencun (38.), 2:0 Bencun (87.). 2:1 Pjaca (90.+2), 3:1 Pašalić (90.+3)

Žuti kartoni:  Milović, Maglica (Hajduk), Puljić, Chago  (Lokomotiva)