3 : 1Lokomotiva
05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30

Zagrebački ogled između Dinama i Hrvatskog Dragovoljca dobio je domaćin visokom pobjedom od 4:1.

27.10.2013. 19:04

Dinamo je nakon dužeg vremena odigrao vrlo efikasnu utakmicu: već u početnim minutama susreta pogodili su Soudani i Fernandes za rezultatsku prednost koja je pomalo zadovoljila igrače Modrih pa je 2:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme donijelo je još angažiraniji Dinamo, ali i igrači Hrvatskog Dragovoljca su pokušavali zaprijetiti Zeleniki pa su gledatelji mogli vidjeti dopadljivu igru s puno opasnih akcija za vratare.

Brozović se upisao u strijelce za vodstvo Dinama 3:0, a onda je Bačelić-Grgić solo akcijom napravio pomutnju u domaćoj obrani pri čemu je Šimunović igrao rukom za kazneni udarac: Bačelić-Grgić pogodio je za smanjenje rezultata iako je Zelenika pogodio stranu, ali nije uspio dohvatiti loptu.

Konačan rezultat postavio je Čop koji se upisao u strijelce nakon poduže stanke.

Na ulasku u sudačku nadoknadu Zlatar je pobjegao obrani Dinama, Šimunović ga je u kaznenom prostoru srušio za novi kazneni udarac, ali i isključenje. Ponovo je izvođač bio Bačelić-Grgić, promijenio je stranu, ali ga je ponovo pročitao Zelenika i uhvatio loptu.

DINAMO-HR. DRAGOVOLJAC  4 : 1 (2:0)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 3.600

Suci: Fran Jović, Igor Krmar, Ivica Modrić, Marko Matoc, kontrolor suđenja Šime Vukić, delegat utakmice Zlatko Stanković

DINAMO: Oliver Zelenika,  El Arabi Soudani (46. Ante Rukavina),  Jozo Šimunović, Ivo Daniel Pinto,  Domagoj Antolić,  Junior Fernandes, Josip Čalušić, Fatos Beqiraj (62. Duje Čop), Ruben Rocha Lima, Jerko Leko-kapetan, Marcelo Brozović, trener: bez prijave u zapisniku

HR. DRAGOVOLJAC:  Ivan Čović-kapetan, Tomislav Mrčela, Marin Jakšinić (82. Danijel Franješ), Danijel Zlatar, Grgo Živković, Šime Gregov, Jan Doležal (46. Ilija Sivonjić), Renato Meglaj, Sven Jajčinović (57. Ivan Babić), Ivan Mršić, Stipe Bačelić-Grgić , trener Davor Mladina

Strijelci: 1:0 Soudani (4.), 2:0 Fernandes (8.), 3:0 Brozović (53.), 3:1 Bačelić-Grgić (65.,11m), 4:1 Čop (75.)

Žuti karton:  Šimunović (Dinamo)

Crveni karton: Šimunović (90.+1)