05.05.2024. 17:00
:Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

Posljednja utakmica 14. kola MAXtv Prve lige između Osijeka i Rijeke završila je pobjedom gostiju 1:3.

27.10.2013. 22:18

Svi statistički pokazatelji igre nakon prvog poluvremena bili su na strani Rijeke što im je donijelo i vodstvo pogotkom Kvržića koji je sjajno iz prve tukao i pogodio bliži kut svog donedavnog suigrača Mikulića.

No, nisu niti domaćini bili bez prilika, čak što više, jednom je vratnica zaustavila put lopte prema mreži kada je Vargić već bio svladan.

Nakon odmora u nastavak susreta domaćin je krenuo odlučnije, ali nije uspio doći u pravu priliku. Zato su gosti nakon petnaestak minuta izveli munjevitu akciju u kojoj je Kramarić izbacio Benka na lijevu stranu kaznenog prostora u poziciju da puca, njegov udarac u drugi kut Mikulić je uspio odbiti samo do natrčalog Kramarića koji pogađa za 0:2.

Samo dvije minute kasnije nakon udarca iz kuta Novaković je uspio pogoditi za smanjenje rezultata, a potom su osokoljeni Bijelo-plavi opasno pritisnuli u pokušajima da poravnaju rezultat.

Međutim, vrlo brzo sve dileme oko pobjednika susreta riješio je Močinić preciznim udarcem lijevom nogom s ruba kaznenog prostora nakon što loptu ubačenu iz kuta nisu dobro izbacili obrambeni igrači Osijeka.

Do kraja utakmice gosti su mirno kontrolirali igru i rezultat i odnijeli sva tri boda iz Gradskog vrta što im je zadnji puta u ogledima s Osijekom uspjeli prije četiri godine.

Osječani s novim trenerom Kuleševićem nisu uspjeli zaustaviti negativan niz, ali u ovoj utakmici za to je ponajprije kriva momčad Rijeke koja je odigrala još jednu vrlo dobru i efikasnu utakmicu.

OSIJEK-RIJEKA  1 : 3 (0:1)

Osijek: Stadion Gradski vrt, gledatelja 3.000

Suci: Mario Zebec, Dražen Pejić, Tomislav Hudika, Igor Križarić, kontrolor suđenja Josip Stipković, delegat utakmice Zoran Pandža

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Antonio Pavić, Hrvoje Kurtović-kapetan (71. Frane Vitaić), Valentin Babić (74. Mile Škorić), Slavko Bralić, Marko Dugandžić, Josip Barišić, Saša Novaković, Borna Barišić (81. Andrej Lukić), Tomislav Šorša-kapetan,  Josip Mišić, trener Ivica Kulešević

RIJEKA: Ivan Vargić, Dario Knežević-kapetan, Goran Mujanović, Anas Sharbini (57. Mehmed Alispahić), Ivan Močinić, Leon Benko (66. Ivan Krstanović), Zoran Kvržić, Luka Marić, Mateo Bertoša, Mate Maleš, Andrej Kramarić (78. Josip Brezovec), trener Matjaž Kek

Strijelci: 0:1 Kvržić (29.), 0:2 Kramarić (64.), 1:2 Novaković (66.), 1:3 Močinić (79.)

Žuti kartoni:  Babić, Lukić (Osijek),  Bertoša, Knežević, Krstanović (Rijeka)