04.05.2024. 19:30
3 : 1Lokomotiva
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Svih sedam prvoligaša koji su igrali utakmice osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa bili su uspješni, a u slijedećem krugu natjecanja pridružio im se i drugoligaš Inter-Zaprešić.

30.10.2013. 21:00

Plasman u četvrt finale šest ih je osiguralo pobjedama na gostovanju, a posebno rezultatski uvjerljiv bio je Dinamo pobijedivši u Unešiću Zagoru 5:0 pred 3.000 gledatelja: u strijelce su se upisali redom Fernandes, Šimunić, 2 puta Čop te Brodić.

Hajduk je za prolaz u Mladini morao igrati produžetke jer je nakon vodstva Vinogradara od 1:0 (strijelac Povrženić) do kraja regularnog dijela utakmice uspio tek poravnati (Bencun) iz kaznenog udarca kojeg je dosudio sudac Zebec u 64. minuti. Tek u drugom produžetku Kouassi i Kiš uspjeli su pogoditi za konačnih 1:3.

Zadar je slavio u Vinkovcima pobijedivši Cibaliju golovima Begonje i Tadića, a Rijeka je nakon početnog vodstva Podravine (strijelac Bochl u 59.) u zadnjih 25 minuta došla do pobjede 1:3 golovima Alispahića (66.) i Benka u 76. i 90. iz kaznenog udarca. Zanimljivo da je Benko ušao u igru u 68. minuti.

Istra 1961 do prolaska u četvrt finale došla je na gostovanju kod Zagreba zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca rezultatom 3:4 jer u 120 minuta igre obostrano nije bilo ne samo pogodaka nego niti pravih prilika.

Osijek je u Čakovcu protiv Međimurja prolazio kroz sličnu situaciju: nakon 90 minuta nije bilo pogodaka, a prolaz dalje Bijelo-plavima su u produžecima osigurali Ugarković i Grgić.

Slaven Belupo od svih prvoligaša jedini je bio domaćin i pobijedio drugoligaša Lučko rezultatom 5:4 i to u utakmici koja se pretvorila u mali triler: nakon 1:1 u prvom poluvremenu, domaćin je poveo 4:1, ali su gosti uspjeli poravnati da bi Čanađija u 89. minuti pogodio za prolaz Farmaceuta.

Jedini par osmine finala u kojem nije bilo prvoligaša odigran je u Novigradu gdje je istoimeni domaćin poražen od drugoligaša Inter-Zaprešića 0:2 za kojeg su strijelci bili Čeliković i Nestorovski u drugom poluvremenu.

Osam pobjednika osiguralo je mjesto u ždrijebu parova četvrt finala koji će se održati 05. studenog u 12 sati