04.05.2024. 19:30
3 : 1Lokomotiva
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Pravu golijadu priredili su igrači Slaven Belupa i Hajduka gledateljima na Gradskom stadionu u Koprivnici odigravši neodlučeno 3:3.

03.11.2013. 19:03

Iako je Slaven Belupo u prvih pola sata igre uputio više udaraca prema golu Kalinića, Hajduk je poveo zahvaljujući lijepom udarcu Pašalića kojem je Kiš propustio ubačenu loptu od Vršajevića.

U samoj završnici prvog dijela domaćin je poravnao nakon brze akcije i povratne lopte Raka, udarca Čanađije kojeg je zaustavio Kalinić, ali je kratko odbijenu loptu Matoš pospremio u mrežu.

Samo što je započelo drugo poluvrijeme, brzi kontranapad Slaven Belupa s viškom igrača  Brlek je završio udarcem ispod gostujućeg vratara za preokret u rezultatu što je poprilično šokiralo momčad Hajduka pa je uslijedilo još nekoliko opasnih akcija domaćina koje su propustili realizirati Rak, Crepulja i Ozobić.

Do vodstva 3:1 domaćin je došao nakon kornera Crepulje kojeg je najbolje iskoristio Edson dočekavši loptu na drugoj stativi i mirno glavom pogodio pokraj Kalinića. Nekoliko minuta kasnije Vugrinec je propustio riješiti pitanje pobjednika: sam je ušao po lijevoj strani u kazneni prostor Hajduka, prevario Jozinovića, ali nije uspio prebaciti istrčalog Kalinića.

Hajduk je došao do smanjenja rezultata zahvaljujući pogrešci obrane domaćina kod izvođenja slobodnog udarca na sredini terena: nakon brze kontre Rodić je prvo obranio udarac Kouassia, a u nastavku akcije Sušić je pucao, a lopta udarila jednog obrambenog igrača i promijenila smjer te završila u mreži za 3:2.

Kada se već činilo da će to biti konačan rezultat utakmice, u sudačkoj nadoknadi Rodić je propustio uhvatiti visoko odbijenu loptu na petercu, pokraj dva obrambena igrača pala je na nogu mladom Bašiću koji je pogodio za 3:3.

Slaven Belupo je tako propustio uzeti sva tri boda, ali je nastavio niz utakmica bez poraza s trenerom Frančićem dok je Hajduk početnu rezultatsku prednost kompromitirao i izgubio vodstvo na ljestvici.

SLAVEN BELUPO-HAJDUK  3 : 3 (1:1)

Koprivnica: Gradski stadion , gledatelja 3.200

Suci: Marko Matoc, Dalibor Conjar, Jerko Crnčić, Dario Vrabec, Ante Vučemilović-Š., Andrej Burilo, kontrolor suđenja Miroslav Vitković, delegat utakmice Darko Kolesarić

SLAVEN BELUPO: Silvio Rodić, Mato Grgić-kapetan,  Edson Da Silva, Ljuban Crepulja, Dario Čanađija, Petar Brlek, Mateas Delić (7. Marin Matoš), Ivan Fuštar, Nikola Rak (71. Davor Vugrinec), Matej Bagarić, Filip Ozobić (86. Vedran Purić), trener Mladen Frančić

HAJDUK: Lovre Kalinić, Goran Milović, Avdija Vršajević, Mario Pašalić (72. Filip Bradarić), Franko Andrijašević, Giorgie Iluridze (24. Josip Bašić), Goran Jozinović,   Mario Maloča-kapetan, Tino Sven Sušić, Tomislav Kiš, Jean Kouassi, trener Igor Tudor

Strijelci: 0:1 Pašalić (34.), 1:1 Matoš (45.), 2:1 Brlek (48.), 3:1 Edson (66.), 3:2 Sušić (76.), 3:3 Bašić (90.+1)

Žuti kartoni: Rak, Fuštar, Ozobić (Slaven Belupo),  Pašalić, Vršajević, Kouassi (Hajduk)