04.05.2024. 19:30
3 : 1Lokomotiva
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Split je i protiv Rijeke nastavio niz minimalnih pobjeda: nakon Dinama u Parku mladeži i Zadra u gostima, momčad trenera Mršića na svom stadionu ponovo je slavila s 1:0. Jedini pogodak sredinom drugog poluvremena postigao je Glavina kada je ubačenu loptu iz prekida glavom proslijedio u mrežu gola Vargića.

03.11.2013. 22:26

Utakmica je protekla u obostrano vrlo borbenoj igri u kojoj nije bilo puno izrazitih prilika i činilo se da bi mogla otići na stranu momčadi koja prva uspije postići pogodak.

Vratari su nekoliko dobrih pokušaja napadača uspješno osujetili, a svakako vrijedi izdvojiti sjajnu obranu Zagorca u drugom poluvremenu nakon lijepog voleja Benka iz blizine.

Riječani su drugim porazom u prvenstvu propustili priliku doći do drugog mjesta u poretku dok je momčad Splita uspješnim rezultatskim nizom došla na samo bod zaostatka za četvrto plasiranom Lokomotivom.

SPLIT-RIJEKA 1 : 0 (0:0)

Split: Park mladeži, gledatelja 2.200

Suci: Igor Križarić, Borut Križarić, Saša Fegeš, Goran Loparac, Bruno Marić, Dalibor Mlakar, kontrolor suđenja Branko Stipković, delegat utakmice Dražen Posavec

SPLIT: Danijel Zagorac, Denis Glavina, Ivica Križanac-kapetan, Tomislav Glumac, Mate Bilić, Goran Roce (90.+3 Goran Paracki), Tomislav Radotić,  Tomislav Dujmović, Dario Rugašević (69. Josip Tomašević), Ivan Ibriks, Henri Belle (80. Mario Kvesić), trener: Stanko Mršić

RIJEKA: Ivan Vargić, Dario Knežević-kapetan, Mehmed Alispahić (66. Josip Brezovec), Goran Mujanović, Anas Sharbini (72. Andrej Kramarić), Ivan Tomečak, Ivan Močinić, Leon Benko, Zoran Kvržić (76. Vedran Jugović), Luka Marić, Mate Maleš, trener Matjaž Kek

Strijelci: 1:0 Glavina (66.)

Žuti kartoni:  Ibriks, Tomašević, Križanac (Split),  Sharbini, Vargić, Brezovec (Rijeka)