18.05.2024. 17:00
18.05.2024. 19:10
19.05.2024. 17:00
19.05.2024. 19:30

Odigravanje posljednje utakmice 16. kola MAXtv Prve lige bilo je pod velikim znakom pitanja sve do predviđenog vremena početka zbog djelomično vodom natopljenog terena uslijed kiše koja je gotovo neprekidno padala dva dana. Tada su na teren prvo izašli sudac Burilo i kapetani momčadi Knežević i Čović nakon čega su donijeli odluku da se može igrati.

10.11.2013. 22:59

Na teškom terenu bolje su se snašli domaćini i u 12. minuti pogotkom Kneževića na ubacivanje Alispahića poveli 1:0.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a kada su igrači i suci otišli u svlačionice na cijelom stadionu je nastao mrak: nestalo je struje na reflektorima i klupskim prostorijama.

Kako je vrijeme predviđeno za odmor nakon prvog poluvremena isteklo, s nastavkom utakmice čekalo se još pola sata.

Kako niti rezervno napajanje električnom energijom preko agregata nije dalo rezultata, očito zbog kvara na instalacijama, dulje od pola sata nakon što je trebalo započeti drugo poluvrijeme, a nije bilo niti naznaka da bi se stanje moglo promijeniti, donijeta je odluka o trajnom prekidu utakmice.

Pravilnikom o nogometnim natjecanjima određeno je da se u ovakvim situacijama utakmica odigra idući dan u isto vrijeme, no kako Rijeka ima 4 igrača pozvana na okupljanje A i U-21 reprezentacija Hrvatske, koristi pravo na odgodu pa će odluku o terminu odigravanja nove utakmice donijeti Povjerenik za natjecanje.