18.05.2024. 17:00
18.05.2024. 19:10
19.05.2024. 17:00
19.05.2024. 19:30

Vratar RNK Split Danijel Zagorac u zadnjih 5 odigranih kola MAXtv Prve lige nije morao vaditi loptu iz mreže. Njegova momčad od 12. do 16. kola nanizala je utakmice bez primljenog pogotka: Hajduk-Split 0:0, Split-Dinamo 1:0, Zadar-Split 0:1, Split-Rijeka 1:0 te Osijek-Split 0:0.

14.11.2013. 14:01

Zadnji igrač koji je uspio svladati vratara Zagorca bio je Sandi Križman na utakmici 11. kola Split-Istra 1961 (0:1) i to u 23. minuti susreta pa je vratar Splita tako prikupio već 517 minuta bez primljenog pogotka.

Nastavi li tako i u narednim utakmicama (prvo iskušenje je gostovanje kod Hrvatskog Dragovoljca u 17. kolu), Zagorac bi se mogao priključiti vrhu poretka vratara s najvećom minutažom bez primljenog gola na prvenstvenim utakmicama gdje je na samom vrhu, uvjerljivo najbolji, Ivan Kelava koji na golu Dinama u prvenstvu 2012./13. nije primio pogodak čak 950 minuta.

Danijel Zagorac standardan je član prve postave Splita u ovogodišnjem prvenstvu: odigrao je svih 16 utakmica pri čemu je 7 puta bio kapetan momčadi.