28.04.2024. 17:00
0 : 3Osijek
28.04.2024. 19:30
3 : 1Rijeka

Split je momčad Zadra dočekao bez dosadašnjeg trenera Mršića na klupi: momčad je po prvi puta na prvenstvenoj utakmici vodio Ivan Matić u funkciji pomoćnog trenera za koju je licenciran za prvenstvo.

23.02.2014. 19:05

U samom otvaranju utakmice Crveni su došli u vodstvo: ubačaj iz kuta Vojnovića na petercu je neometan dočekao Glumac i glavom pospremio u mrežu.

Niti desetak minuta kasnije novi pogodak i to ponovo nakon prekida: novi udarac iz kuta, kratka dodavanja pa potom ubačaj na drugu vratnicu, Glumac vraća loptu glavom pred gol gdje je Dujmović najbliži i glavom gura loptu preko crte.

Kao da se domaćin zadovoljio visokim vodstvom pa je uslijedila pomalo uspavanka do kraja poluvremena, ali odmah u nastavku nova dobra kombinacija na lijevoj strani napada, prizemna lopta Glavine pred gol gdje je Bagarić sam i efektno petom poentira za 3:0.

Zadrani su uspjeli doći do pogotka nekoliko minuta kasnije u periodu nešto bolje igra kada je Ivančić s pola metra zakucao u mrežu loptu koju nitko iz obrane domaćina nije uspio izbiti nakon ubačaja s boka.

Zadrani tako nisu uspjeli iznenaditi domaćina kao što im je to uspjelo na početku prvenstva kada su rezultatom 1:3 odnijeli bodove iz Parka mladeži, a domaćin se nakon tri prvenstvena poraza vratio pobjedama i ponovo preuzeo 5. poziciju na tablici.

23. kolo MAXtv Prve lige: SPLIT-ZADAR   3 : 1 (2:0)

Split: Park mladeži, gledatelja 700

Suci: Danijel Trampus, Dražen Pejić, Ivica Radošević, Zdenko Lovrić, kontrolor suđenja Josip Stipković, delegat utakmice Mladen Žugec

SPLIT: Danijel Zagorac, Denis Glavina, Ivica Križanac-kapetan, Tomislav Glumac, Aljoša Vojnović (78. Ante Vitaić), Mate Bilić, Goran Roce (72. Ivan Baraban), Tomislav Radotić (61. Mario Kvesić), Tomislav Dujmović, Ivan Ibriks, Dražen Bagarić, trener: bez prijave u zapisnik

ZADAR: Mladen Matković, Josip Bilaver-kapetan(46. Marin Oršulić), Ante Sarić, Ivan Šimurina, Josip Ivančić, Ivor Weitzer (46. Frane Čirjak), Mato Neretljak, Vedran Ješe,  Roberto Viduka (75. Jakov Surać), Igor Banović, Josip Tadić, trener- Božidar Miletić

Strijelci: 1:0 Glumac (3.), 2:0 Dujmović (11.), 3:0 Bagarić (53.), 3:1 Ivančić (65.)

Žuti kartoni: Ibriks (Split),  Šimurina, Weitzer, Ješe (Zadar)