28.04.2024. 17:00
0 : 3Osijek
28.04.2024. 19:30
3 : 1Rijeka

U posljednjoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige Rijeka je na Kantridi pobijedila Osijek 1:0, kao i prije nekoliko dana u kup utakmici, a s nova tri boda momčad Rijeke na tablici je preskočila Lokomotivu i dohvatila ponovo treće mjesto..

23.02.2014. 20:23

Od samog početka domaćin je imao inicijativu, bio na polovini gostiju i napravio vrlo brzo nekoliko izglednih prilika. U jednoj takvoj našao se spretni Kramarić koji je izmakao loptu ispred vratara Mikulića koji ga sapliće za kazneni udarac: Benko je bio siguran i neumoljiv izvođač za vodstvo domaćina.

Osječani su pokušali u drugom poluvremenu hrabrije i s više agresivnosti doći do promjene, ali uspjeli su samo donekle popraviti. Najčešće je pokušavao solo akcijama Škorić, ali bez preciznih udaraca: najbolja prilika otvorila mu se u 78. minuti kada je ubačenu loptu iz prekida pred golom dočekao neometan i glavom umjesto mreže pogodio gredu.

Izvedbu momčadi Rijeke u drugom poluvremenu najbolje je ocijenilo gledateljstvo na stadionu Kantrida kada je u nekoliko navrata zvižducima ispratilo događanja na travnjaku.

RIJEKA-OSIJEK  1 : 0 (1:0)

Rijeka: Stadion Kantrida, gledatelja 4.000

Suci: Dalibor Mlakar, Krunoslav Ambrinac, Andrija Olujić, Davor Bertol (Domaslovec),  kontrolor suđenja Damir Pervan, delegat utakmice Robert Balen

RIJEKA: Ivan Vargić, Dario Knežević-kapetan, Goran Mujanović, Ahmed Sharbini (90.+2 Marin Leovac), Ivan Močinić, Leon Benko, Luka Marić, Mateo Bertoša, Lima Magalhaes Moises, Vedran Jugović (62. Mate Maleš), Andrej Kramarić (80. Goodnes Ajayi), trener Matjaž Kek

OSIJEK: Zvonimir Mikulić, Antonio Pavić, Hrvoje Kurtović-kapetan, Slavko Bralić, Marko Duganđić, Josip Barišić (65. Nikola Mandić), Matej Jonjić, Mile Škorić, Tomislav Šorša (75. Steven Peter Ugarković), Nikola Matas, Josip Mišić (86. Andrej Lukić), trener Ivica Kulešević

Strijelci: 1:0 Benko (36.,11m)

Žuti kartoni: Bertoša, Moises (Rijeka), Pavić, Mikulić, Mišić, Kurtović (Osijek