Pobjeda Lokomotive, porazi Hajduka i Rijeke

:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Rijeka, Hajduk i Lokomotiva odradili su prve utakmice drugog pretkola Europske lige.

16.07.2015. 22:57

Splitski Hajduk gostovao je u Sloveniji, a Koper je stekao pogodak prednosti pred uzvrat na Poljudu idućeg tjedna.

Završilo je 3:2 za domaćine, a Koper je poveo 2:0 golovima Halilovića i Rahmanovića u sedmoj i 17. minuti.

Igrala se 29. minuta kada je Milović smanjio rezultat, ali je Rahmanović još prije odlaska na odmor postigao svoj drugi pogodak i vratio slovenskom predstavniku dva pogotka viška.

Konačni je rezultat u 89. minuti susreta postavio Nižić, čak četvrtim golom u utakmici koji je postignut nakon udaraca iz kuta.

Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ugostila grčki PAOK, momčad koju vodi hrvatski trener Igor Tudor.

Zagrepčani su svoja dva gola postigli u prvom poluvremenu, u 30. i 45. minuti, a strijelci su bili Kolar i Andrijašević.

Sastav iz Soluna ublažio je poraz na završnih 2:1 pogotkom Maka u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Rijeka je na svom terenu poražena od škotskog Aberdeena rezultatom 3:0.

Pogotke za goste postigli su Considine u prvom te Pawlett i McLean u drugom dijelu.

Uzvratne utakmice igraju se za tjedan dana, u četvrtak 23. srpnja.