19.05.2024. 17:00
:Gorica
19.05.2024. 19:30
:Rijeka

U subotu je na Maksimiru otvoreno treće kolo MAXtv Prve lige, a Dinamo je pred svojim navijačima upisao prvu pobjedu ove sezone, bolji je od Intera bio s 5:1. Dvoboj vodećih momčadi ljestvice završio je pobjedom Splita nad Osijekom 2:1.

25.07.2015. 22:53

Dinamo - Inter-Zaprešić 5:1 (2:0)

Dinamo je na svom terenu stigao do prvog slavlja u novoj sezoni hrvatskog nogometnog prvenstva. Nogometaši Zorana Mamića ugostili su i svladali momčad Intera 5:1.

Armin Hodžić hrvatskog prvaka u vodstvo dovodi u osmoj minuti, a na 2:0 s 11 metara u 39. minuti siguran je Junior Fernandes nakon što crveni karton dobiva Mislav Komorski čime Inter ostaje bez jednog igrača na terenu.

Na svoj prvi pogodak Inter je čekao do 51. minute kada zabija Ilija Nestorovski, no pet minuta kasnije mrežu momčadi iz Zaprešića za 3:1 ponovno trese Fernandes da bi mu se Hodžić pridružio već u 58. minuti za četvrti pogodak Modrih te tri minute zatim za konačnih 5:1.

Split - Osijek 2:1 (2:0)

Park Mladeži bio je domaćin dvoboja vodećih momčadi ljestvice, a pobjeda je na kraju pripala domaćinu Splitu koji je slavio 2:1.

Split u vodstvo u 21. minuti dovodi Slavko Blagojević da bi na 2:0 za Split tri minute kasnije povisio Dino Špehar.

Pogodak za goste iz Osijeka u 65. minuti postiže, pak, Tomislav Šorša koji tako smanjuje zaostatak svoje momčadi i postavlja konačan rezultat.

U nedjelju će snage u sklopu trećeg kola odmjeriti Zagreb i Rijeka te Istra 1961 i Hajduk, a u ponedjeljak će kolo zaključiti Slaven Belupo i Lokomotiva.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Split, Osijek, Inter-Zaprešić