18.05.2024. 19:10
2 : 3Dinamo
19.05.2024. 17:00
19.05.2024. 19:30

U nedjelju su treće kolo MAXtv Prve lige otvorili Zagreb i Rijeka, a susret u Kranjčevićevoj završio je remijem 3:3, dok je Istra 1961 u kasnijem terminu svladala Hajduk 4:1.

26.07.2015. 20:57

Zagreb - Rijeka 3:3 (2:2)

Nedjelja i treće kolo Prve lige hrvatskog su viceprvaka doveli u goste momčadi Zagreba, a u prvom susretu dana obje su momčadi tražile svoje prvo slavlje, no utakmica završava s izjednačenih 3:3 i podjelom bodova.

Gosti u Kranjčevićevoj prvi stižu do pogotka, a u 23. minuti siguran je Bekim Balaj. Dvije minute kasnije za izjednačenje se pobrinuo Gabrijel Boban na suprotnoj strani.

Nije trebalo dugo čekati na novi pogodak u susretu. Balaj je još jednom precizan i u 32. minuti zabija za
gostujućih 2:1. Ponovno dvije minute kasnije u strijelce se drugi puta u susretu upisuje i Boban koji osigurava novo izjednačenje (2:2) s kojim se i odlazi na odmor.

Pogodaka nije nedostajalo ni u nastavku. U 73. minuti Filip Krovinović dovodi domaćina u vodstvo 3:2, no četiri minute kasnije Roman Bezjak siguran je za 3:3 da bi u 77. minuti Rijeka ostala bez jednog igrača na terenu, naime drugi žuti karton zarađuje Josip Radošević.

Istra 1961 - Hajduk 4:1 (2:0)

Momčad Istre na Drosini je dočekala nogometaše Hajduka protiv kojih je na kraju i upisala svoje drugo ovosezonsko slavlje u domaćem prvenstvu, a bolja je bila s 4:1.

U vodstvo Istru dovodi Marcel Heister u devetoj minuti da bi pola sata kasnije za 2:0 zabio Antonio Repić.

Dario Tomić za domaćina je siguran u drugome poluvremenu, točnije u 50. minuti kada s 11 metara zabija za 3:0. Hajduk je na svoj prvi pogodak čekao do 63. minute, siguran je tada Tomislav Kiš, no odmah zatim domaćih i konačnih 4:1 postavlja Heister svojim drugim golom u susretu.

Kolo će u ponedjeljak susretom u 20 sati kompletirati momčadi Slaven Belupa i Lokomotive.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Zagreb, Istra 1961