Četvrto kolo MAXtv Prve lige završeno je ove nedjelje, a isto je ponovno donijelo tri pojedinca koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

4%
Elvir Maloku
86,33%
Ukupno glasova: 300

U sklopu četvrtog kola odigran je gradski derbi u kojem je Dinamo u Kranjčevićevoj slavio 2:0. Osijek i Istra 1961 dan kasnije odigrali su 2:2, a još jedan remi osigurali su i Inter iz Zaprešića i Split koji su susret zaključili bez pobjednika. U nedjelju je Hajduk na Poljudu podijelio bodove sa Slaven Belupom nakon što je semafor na kraju utakmice pokazao rezultat 2:2, dok je kolo zaključeno otvaranjem novog stadiona HNK Rijeka na kojem je domaćin upisao i prvo ovosezonsko slavlje, naime, od Lokomotive je bolji bio 3:1.

Četvrto kolo tako je donijelo trojicu igrača koji su se istaknuli i konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Armin Hodžić ponovno se našao među kandidatima. U gradskom je derbiju siguran bio dva puta te je Dinamo vodio do slavlja nad Zagrebom 2:0. U strijelce se upisao u 13. minuti, a potom i u 73. minuti čime je potvrdio slavlje svoje momčadi koja je tako stigla na vrh ljestvice Prve lige.

Zanimljivo je bilo u dvoboju Osijeka i Istre 1961 ove subote u Gradskome vrtu u kojem je do 87. minute pobjeda bila u rukama gostiju da bi u šestoj minuti sudačke nadoknade remi 2:2 i podjelu bodova osigurao Andrej Lukić.

Na Poljudu je Hajduk, između dvije utakmice trećeg pretkola Europske lige, ugostio Slaven Belupo s kojim je na kraju također odigrao 2:2. Farmaceuti su poveli 2:0 da bi domaćin u nastavku uhvatio priključak. U 46. minuti s klupe Bilih u igru ulazi Elvir Maloku koji 12 minuta kasnije kupi izgubljenu loptu, ubacuje je preko gostujućeg vratara Matjaža Rozmana i osigurava domaće buđenje važnim i lijepim prvim pogotkom Hajduka u susretu četvrtog kola.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Hajduk, Osijek, Slaven Belupo, Zagreb, Istra 1961