:Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

Šesto kolo MAXtv Prve lige nastavljeno je ove subote novim remijem u domaćem prvenstvu, naime, Jadranski derbi završava bez pobjednika i pogodaka, dok je u dvoboju vodećih slavlje pripalo Dinamu.

15.08.2015. 23:01

Rijeka - Hajduk 0:0 (0:0)

Hrvatski viceprvak na Rujevici je u 138. Jadranskom derbiju dočekao momčad Hajduka te je po isteku 90 minuta ostvaren 48. remi između ove dvije momčadi čime su Riječani ostali na 35 pobjeda u međusobnim ogledima, a Hajduk na njih 55.

Nakon nekoliko dobrih pokušaja Bilih na samome startu, domaći redovi ostaju bez jednog igrača, naime, crveni karton zarađuje Lima Moises Magalhaes zbog udarca po licu Hajdukova Josipa Juranovića. U narednim minutama Rijeka pokušava pronaći put do gostujućeg gola, no na predah se odlazi bez postignutog pogotka.

U nastavku susreta i gosti ostaju s igračem manje, a crveni karton dobiva novi igrač Hajduka Julian Velazquez zbog prekršaja nad Stefanom Ristovskim. U posljednjim minutama prije sudačke nadoknade prilike ne koriste Anton Maglica na jednoj te Odise Roshi na drugoj strani te utakmica završava bez pogodaka i novom podjelom bodova u domaćem prvenstvu.

Dinamo - Split 3:0 (1:0)

Subota je donijela i dvoboj prvoplasirane i drugoplasirane momčadi Prvenstva, odnosno, gostovanje Splita kod Dinama. Crveni su na Maksimir stigli s po tri pobjede i tri remija, dok su ih Modri dočekali s dva slavlja te četiri remija. Obje momčadi u susret su ušle bez upisanog poraza, no iz njega Split izlazi s
prvim ovosezonskim porazom.

U trećoj minuti susreta domaćin ostaje bez kapetana Arijana Ademija koji dobila udarac koljenom u rebra te kreće put svlačionice i više ne može nastaviti utakmicu. Do prvog pogotka u susretu stiže domaća momčad, a za pogodak u 28. minuti zaslužan biva El Arbi Hillel Soudani koji nakon asistencije Ante Ćorića loptu glavom šalje u gol Splita.

Na 2:0 Modre odvodi Paulo Machado na asistenciju Soudanija, dok konačnih 3:0 postavlja Angelo Henriquez kojemu za pogoda asistira Domagoj Antolić, a s osvojena nova tri boda hrvatski prvak preuzima vodstvo na vrhu ljestvice Prve lige.

Nedjelja donosi susret Zagreba i Istre 1961, a ponedjeljak Osijeka i Lokomotive.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk