U nedjelju je zaključeno sedmo kolo MAXtv Prve lige, a isto je ponovno istaknulo troje nogometaša koji

27,62%
Vanja Iveša
14,92%
Ukupno glasova: 181

Domaće prvenstvo i njegovo sedmo kolo donijeli su slavlje Inter-Zaprešića nad Lokomotivom, kao i pobjedu Rijeke u gostima kod Splita dan kasnije. Subotu su, pak, zaključili Istra 1961 i Dinamo podjelom bodova na Drosini. U nedjelju je Slaven Belupo ostvario domaće slavlje nad Zagrebom, dok je Hajduk potom na Poljudu svladao Osijek.

Troje nogometaša u sedmom kolu tako ponovno konkurira za najboljeg igrača kola.

Dvostruki strijelac Marin Tomasov u subotu je u malom Jadranskom derbiju donio Rijeci pobjedu nad Splitom. U sedmoj minuti Tomasov s 25 metara dovodi goste u vodstvo na Parku mladeži, a iako nedugo zatim ne koristi prilike da se ponovno upiše u listu strijelaca, čini to u 84. minuti kada po dodavanju Josipa Radoševića zabija za 2:0.

U pobjedi Hajduka nad Osijekom posebno se istaknuo Andrija Balića kako svojim proigravanjima tako i dobrom igrom i asistencijama. Prvu je tako u dvoboju Hajduka i Osijeka upisao u 87. minuti kada izvodi korner, a lopta poslužuje Miji Caktašu za domaćih 2:0. U sudačkoj nadoknadi ponovno je asistent pri pogotku bio Balić, ovoga puta podvalio je loptu za Marka Bencuna koji potvrđuje pobjedu Hajduka 3:0.

Istra 1961 je u sedmom kolu na Drosini dočekala hrvatskog prvaka koji se u Zagreb vratio s jednim bodom po remiju 1:1. Među domaćim vratnicama u susretu se istaknuo vratar Vanja Iveša koji je u nekoliko prilika zaustavio Dinamo da zatrese njegovu mrežu. U uvodnim minutama Iveša tako brani dvostruki pokušaj Angela Henriqueza, a kasnije je siguran i protiv Saida Husejinovića i Zvonka Pamića. U nastavku Iveša također sprječava pokušaje Dinama, posebice Juniora Fernandesa čija tri udarca prema golu zaustavlja Istrin vratar.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961