5 : 1Rudeš
28.04.2024. 17:00
:Osijek
28.04.2024. 19:30

U osmom kolu MAXtv Prve lige momčad Splita na Parku mladeži svladala je Istru 1961 3:0, dok je u drugom susretu dana istim rezultatom Dinamo pobijedio Slaven Belupo.

29.08.2015. 22:51

Split - Istra 1961 3:0 (3:0)

Trećeplasirana momčad hrvatskog nogometnog prvenstva na svom Parku mladeži ove je subote tražila svoju četvrtu ovosezonsku pobjedu nakon njih tri, kao i dva ostvarena remija te dva pretrpljena poraza, dok su Puljani u Split stigli sa šestog mjesta na ljestvici nakon dvije pobjede, četiri neriješena rezultata te jednog poraza.

Do prvog pogotka u susretu domaćin dolazi u 11. minuti kada siguran biva Dražen Bagarić. Nedugo zatim,
točnije, u 26. minuti mrežu Istre iz slobodnog udarca trese i Slavko Blagojević za 2:0 da bi Bagarić devet
minuta kasnije na dodavanje Antonija Mršića postavio i domaćih 3:0.

U nastavku susreta gosti ostaju s igračem manje na terenu, naime, crveni karton dobiva Muamer Svraka u 54. minuti, a do kraja dvoboja promjena u rezultatu nema.

Dinamo - Slaven Belupo 3:0 (2:0)

Hrvatski prvak okrenuo se ove subote domaćem prvenstvu u sklopu kojeg je na Maksimiru dočekao Farmaceute. Dinamo je u susret osmog kola ušao sa samog vrha ljestvice nakon tri pobjede, četiri remija te bez upisanog poraza, dok su Farmaceuti u Zagreb stigli kao osmoplasirana momčad na ljestvici s dvije upisane pobjede, tri neriješena rezultata te dva poraza.

Na prvi pogodak u drugom susretu dana također se čekalo 11 minuta, a autogol tada postiže Goran Paracki.

U 44. minuti, tik pred odlazak na predah, na 2:0 za Dinamo povisuje Angelo Henriquez. Za 3:0 u 79. minuti pogađa Alexandru Matel koji pritom postiže svoj prvi gol u dresu Modrih, ali i postavlja konačan rezultat susreta.

U nedjelju će osmo kolo MAXtv Prve lige kompletirati Inter iz Zaprešića i Hajduk te Rijeka i Osijek.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Split, Slaven Belupo, Istra 1961