28.04.2024. 17:00
0 : 3Osijek
28.04.2024. 19:30
3 : 1Rijeka

Posljednji dvoboji osmog kola MAXtv Prve lige ove su nedjelje donijeli slavlje Hajduka nad Interom 2:0 te
Rijeke nad Osijekom 5:0.

30.08.2015. 23:01

Inter-Zaprešić - Hajduk 0:2 (0:1)

Momčad Intera osmo kolo domaćeg prvenstva dočekala je kao šestoplasirana momčad na ljestvici nakon dvije pobjede, četiri remija te jednog poraza, dok joj je Hajduk u goste stigao kao peti na ljestvici s istim
omjerom.

Prvi do pogotka u susretu stižu Bili već u petoj minuti kada Andrija Balić kupi loptu Frana Tudora i trese domaću mrežu. U desetoj minuti Tudor osigurava udarac s 11 metara za Bile, no pokušaj Nikole Vlašića zaustavlja vratar Intera Josip Posavec.

U nastavku, točnije, u 51. minuti, drugi žuti, a time i crveni karton zarađuje Mislav Komorski i domaćin
tako ostaje s igračem manje na terenu. 18 minuta kasnije gosti dolaze i do drugog pogotka u susretu, a
siguran biva Franck Ohandza koji tako po dodavanju Josipa Juranovića postavlja konačan rezultat.

Rijeka - Osijek 5:0 (3:0)

Hrvatski viceprvak osmo kolo i novog suparnika u hrvatskom nogometnom prvenstvu dočekao je kao treća momčad na tablici nakon dvije ostvarene pobjede, pet remija te bez pretrpljenog poraza, dok mu je Osijek u goste stigao kao pretposljednja momčad na tablici nakon jedne ostvarene pobjede, dva remija te četiri poraza.

Domaćin do pogotka stiže u 16. minuti kada za vodstvo 1:0 zabija Bekim Balaj, dok na 2:0 u 32. minuti
povisuje Roman Bezjak. Treći domaći pogodak u 43. minuti, tik pred odlazak na odmor, postiže Matej
Mitrović.

Rijeka ne posustaje ni u nastavku kada je već u 49. minuti u vodstvo 4:0 dovodi Balaj svojim drugom golom u susretu, dok u sudačkoj nadoknadi za konačnih 5:0 zabija Anas Sharbini.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Hajduk, Osijek, Inter-Zaprešić