Osmo kolo MAXtv Prve lige zaključeno je ove nedjelje, a isto je istaknulo trojicu nogometaša koji

46,37%
Franck Ohandza
49,87%
Ukupno glasova: 399

U hrvatskom nogometnom prvenstvu osmo je kolo otvoreno slavljem Lokomotive nad Zagrebom 2:1 da bi dan kasnije Split s 3:0 svladao Istru 1961, a Dinamo istim rezultatom Slaven Belupo. U nedjelju su dan otvorili Inter-Zaprešić i Hajduk, a Bili su se u Split vratili s pobjedom 2:0, dok je kolo zaključeno na Rujevici slavljem Rijeke nad Osijekom 5:0.

Trojica nogometaša u osmom kolu tako konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Momčad Splita u subotu je na Parku mladeži svladala Istru 1961 3:0. Domaćina u 11. minuti u vodstvo dovodi Dražen Bagarić da bi se u 35. minuti isti igrač ponovno upisao u listu strijelaca za domaćih 3:0. Mogao je Bagarić i do svog trećeg pogotka u susretu pet minuta prije samoga kraja, no vratar Istre tada je siguran među svojim vratnicama.

Hrvatski viceprvak zaključio je osmo kolo domaćeg prvenstva, a pritom je na svom novom travnjaku svladao Osijek 5:0. Prvi pogodak za Riječane postigao je u 16. minuti Bekim Balaj koji potom sudjeluje i kod drugog pogotka domaće momčadi da bi mrežu Osijeka zatresao opet u 49. minuti kada zabija četvrti domaći pogodak.

Hajduk je, pak, slavio ove nedjelje u gostima kod Intera u Zaprešiću 2:0. Franck Ohandza sudjelovao je već kod prvog pogotka Bilih kada u šesnaestercu protivnika uspijeva proći pored dvojice Interovih obrambenih igrača nakon čega šalje loptu za Frana Tudora, a isti je ostavlja za Andriju Balića i prvi pogodak Hajduka u susretu. U nastavku Ohandza pokušava i s ruba kaznenog prostora, no ne biva uspješan, trudi se i netom kasnije da bi u 50. minuti izborio prekršaj koji suparnika ostavlja s igračem manje na terenu, dok se u strijelce uspijeva upisati u 69. minuti kada postavlja konačnih 2:0.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961