04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

U subotu su deveto kolo nastavili Slaven Belupo i Split koji su u Koprivnici odigrali 1:1 te tako
podijelili bodove, dok je u drugom susretu dana Hajduk slavio nad Zagrebom s minimalnih 1:0.

12.09.2015. 20:59

Slaven Belupo - Split 1:1 (1:0)

Farmaceuti su u Koprivnici dočekali Splićane kao osmoplasirana momčad domaćeg prvenstva nakon dvije ostvarene pobjede, tri remija te tri pretrpljena poraza, dok se Crveni trenutno nalaze na trećoj poziciji na
ljestvici nakon četiri pobjede, dva neriješena rezultata te dva poraza.

Prvi do pogotka u Koprivnici stiže domaćin za kojeg u osmoj minuti siguran biva Muzafer Ejupi.

U nastavku na 1:1 izjednačuje Ivan Pešić koji tako postavlja i konačan rezultat susreta. Do samoga kraja u 73., odnosno, minutu kasnije, crvene kartone dobivaju obje momčadi. Teren je kod Slaven Belupa morao napustiti Tomislav Mikulić, a kod Splita Slavko Blagojević.

U drugom susretu dana na Poljudu se od 19 sati sastaju Hajduk i Zagreb, dok će kolo u nedjelju kompletirati Osijek i Inter-Zaprešić te Istra 1961 i Rijeka.

Hajduk - Zagreb 1:0 (1:0)

Bili su dvoboj na Poljudu protiv Zagreba dočekali kao četvrta momčad ljestvice. Hajduk je do sada u novoj sezoni Prve lige ostvario tri slavlja, kao i četiri remija te je pretrpio jedan poraz, dok je momčad
Zagreba posljednjeplasirana na tablici Prve lige te nakon osam odigranih kola nije upisala nijednu pobjedu, dok je ostvarila tri remija te pretrpjela pet poraza.

Mijo Caktaš domaćina je u vodstvo 1:0 doveo u 20. minuti susreta po dodavanju Hrvoja Milića, a bio je to ujedno i jedini pogodak u dvoboju na Poljudu.

Do samoga kraja susreta, u 87. minuti, gosti ostaju s igračem manje na terenu nakon što drugi žuti karton zarađuje Matias Šulc.

Kolo će u nedjelju kompletirati Osijek i Inter-Zaprešić te Istra 1961 i Rijeka.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Split, Slaven Belupo, Zagreb