U nedjelju je završeno i deseto kolo MAXtv Prve lige, a u istom su se istaknula trojica igrača koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

11,96%
Josip Posavec
52,17%
Ukupno glasova: 92

Deseto kolo domaćeg prvenstva donijelo je četiri utakmice bez pogodaka. 0:0 tako su odigrali Osijek i Zagreb, Hajduk i Dinamo u hrvatskom derbiju, Rijeka i Inter-Zaprešić te Slaven Belupo i Istra 1961, dok je jedini susret s jednim postignutim pogotkom odigran u večernjem terminu u nedjelju. Lokomotiva je po autogolu Splitova igrača svladala Crvene 1:0.

U desetom kolu trojica igrača konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Drugi ovosezonski hrvatski derbi u subotu je na Poljudu završio 0:0, a među Dinamovim se vratnicama istaknuo Eduardo dos Reis Carvalho koji je sigurno branio gol svoje momčadi, posebice u nastavku kada zaustavlja pokušaje Frana Tudora, Andrije Balića, Josipa Juranovića i Elvira Malokua.

Susret Slaven Belupa i Istre 1961 također je završen bez postignutog pogotka, a u istom se istaknuo vratar gostiju Vanja Iveša. Već u uvodnim minutama susreta Iveša je siguran prilikom pokušaja Filipa Ozobića, a potom zaustavlja i pokušaje Muzafera Ejupija, ali i Filipa Mihaljevića te do samoga kraja susreta čuva Istrinu mrežu netaknutom.

Momčad Intera gostovala je u sklopu desetog kola Prve lige kod Rijeke, a i taj je susret završen podjelom bodova. U istom se, pak, ponovno istaknuo gostujući vratar. Josip Posavec dobro čuva mrežu svoje momčadi. Zaustavio je tako pokušaje Bekima Balaja, kao i njegovih suigrača, a obranio je i kazneni udarac Filipu Bradariću u posljednjim minutama susreta.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961