04.05.2024. 19:30
3 : 1Lokomotiva
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

U sklopu 12. kola MAXtv Prve lige Hajduk je ove nedjelje na Poljudu s 3:0 svladao Istru 1961, dok je u drugom susretu dana Rijeka na Rujevici pobijedila Zagreb 4:1.

04.10.2015. 21:03

Hajduk - Istra 1961 3:0 (3:0)

Hajduk je na Poljudu Puljane dočekao kao drugoplasirana momčad Prvenstva s pet do sada ostvarenih pobjeda, pet neriješenih rezultata te jednim pretrpljenim porazom, dok je Istra 1961, pak, u Split stigla sa sedmog mjesta na tablici nakon tri slavlja, pet remija te tri poraza.

Prvi pogodak u susretu autogol je Renata Gojkovića u sedmoj minuti kada skreće loptu u vlastitu mrežu da bi dvije minute kasnije Jefferson de Jesus Santos povisio rezultat na 2:0 za Hajduk po dodavanju Nikole Vlašića.

Bili su do odlaska na odmor postigli još jedan pogodak, naime, u 31. minuti siguran je Mijo Caktaš koji zabija s bijele točke nakon što je Kenan Hadžić igrao rukom. Caktaš je pogotkom s 11 metara povećao vodstvo svoje momčadi na 3:0 te je ujedno postavio i konačan rezultata susreta, a s osvojena nova tri boda Bili su se vodećem Dinamu na ljestvici približili na samo bod zaostatka.

Rijeka - Zagreb 4:1 (1:0)

Rijeka je na Rujevici ugostila Zagreb kao treća na ljestvici, a u dosadašnjem dijelu Prve lige slavila je četiri puta, tri je puta podijelila bodove sa svojim suparnicima, a još nije pretrpjela prvenstveni poraz ove sezone, dok je Zagreb u 12. kolo ušao i dalje kao posljednja momčad na tablici koja ove sezone još uvijek nije uspjela upisati pobjedu, dok je ostvarila četiri remija te pretrpjela sedam poraza.

Do pogotka Rijeka dolazi u trećoj minuti susreta preko Moisesa Lime. U nastavku domaćin ostaje bez Filipa Bradarića zbog crvenog kartona, no četiri minute kasnije Riječani osiguravaju i svoj drugi pogodak u susretu kojeg postiže Odise Roshi.

Ubrzo zatim siguran je Josip Radošević za 3:0, a dvije minute nakon toga, točnije, u 85. minuti, zabija Bekim Balaj za 4:0. Tri minute zatim i Zagreb uspijeva postići pogodak, a strijelac za konačnih 1:4 je Gabrijel Boban.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Istra 1961