Ove nedjelje završeno je 12. kolo MAXtv Prve lige, a u istom su se istaknula trojica igrača koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

85,34%
Dražen Bagarić
0,68%
Ukupno glasova: 730

12. kolo hrvatskog nogometnog prvenstva u petak su remijem 1:1 i podjelom bodova u Kranjčevićevoj otvorile momčadi Lokomotive i Slaven Belupa, dok je u subotu Split s 1:0 svladao Osijek, a Inter i Dinamo u Zaprešiću su odigrali 2:2. Hajduk je nedjelju otvorio pobjedom 3:0 nad Istrom 1961, dok je Rijeka kolo zaključila slavljem 4:1 nad Zagrebom.

U 12. kolu trojica igrača ponovno konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Rijeka je u posljednjem susretu 12. kola Prve lige na Rujevici svladala Zagreb 4:1, a Marin Tomasov istaknuo se, između ostalog, i s tri asistencije. Unatoč igri s igračem manje, u nastavku je Rijeka postigla tri pogotka. U 79. minuti Tomasov asistira Odiseu Roshiju za pogodak za 2:0. Dvije minute zatim u Rijekinoj kontri Tomasov je ponovno asistent, a gol zabija Josip Radošević. Nove tri minute kasnije domaćin odlazi i na 4:0, a po trećoj asistenciji Tomasova pogodak postiže Bekim Balaj.

U prvom susretu dana u nedjelju Hajduk je bio bolji od Istre 1961 3:0, a u istom se istaknuo Nikola Vlašić. Prvi pogodak u susretu autogol je Renata Gojkovića nakon što je Vlašić ubacio loptu u sredinu, a Istrin je igrač skrenuo loptu u vlastitu mrežu. No, Vlašić je nastavio s dobrom igrom te je tri minute kasnije asistirao Jeffersonu de Jesus Santosu za domaćih 2:0.

Split je do pobjede nad Osijekom u Gradskom vrtu stigao jedinim golom u susretu. Nakon punih 77 minuta bez pogotka, minutu kasnije Dražen Bagarić trese mrežu Bijelo-plavih i tako donosi pobjedu te nove prvenstvene bodove momčadi Crvenih.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961