28.04.2024. 17:00
0 : 3Osijek
28.04.2024. 19:30
3 : 1Rijeka

Subotu je u 13. kolu MAXtv Prve lige otvorila Istra 1961 pobjedom nad Osijekom 2:1, a zatvorila Rijeka pobjedom nad Lokomotivom.

17.10.2015. 16:53

Istra 1961 - Osijek 2:1 (0:0)

Puljani su u 13. kolo hrvatskog nogometnog prvenstva ušli kao sedmoplasirana momčad ljestvice koja je do sada ostvarila tri pobjede, pet remija te četiri poraza, dok se Bijelo-plavi i dalje nalaze na pretposljednjem mjestu na tablici uz dvije ostvarene pobjede, tri neriješena rezultata te sedam pretrpljenih poraza.

Nakon prvih 45 minuta bez pogodaka, gosti prvi dolaze do pogotka u nastavku. U 58. minuti s bijele je točke siguran Goran Roce da bi pet minuta kasnije i domaćin stigao do svog prvog gola u utakmici. Za 1:1 zabija tada Muamer Svraka. U 79. minuti, pak, vodstvo 2:1, a na kraju i pobjedu Istri donosi Abdelhakim Bouhna.

Lokomotiva - Rijeka 1:2 (1:0)

Istim je rezultatom momčad Matjaža Keka slavila na gostovanju kod Lokomotive u Zagrebu, premda je domaćin poveo u 23. minuti preko Dine Perića.

Rijeka je poravnala samo tri minute nakon što je lopta krenula s centra u drugom poluvremenu, a za 1:1 zabio je Mate Maleš. Tri boda Rijeci naposljetku donosi branič Marko Lešković u 71. minuti dvoboja.

Gosti su tom pobjedom barem privremeno preskočili Hajduk i zauzeli drugo mjesto, s dva boda iza vodećeg Dinama, dok je Lokomotiva ostala na sedmoj poziciji.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Osijek, Lokomotiva, Istra 1961