13. kolo MAXtv Prve lige zaključeno je ove nedjelje, a u istom su se istaknula trojica igrača koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

36,08%
Tino Sven Sušić
62,81%
Ukupno glasova: 995

U petak je 13. kolo donijelo gradski dvoboj Dinama i Zagreba u kojem je slavio hrvatski prvak 4:1. Subotu je otvorila Istra 1961 pobjedom 2:1 nad Osijekom, kao i trenerskim debijem Roberta Rubčića na klupi Zeleno-žutih, dok je dan završila Rijeka slavljem također 2:1 nad Lokomotivom. U nedjelju su dan otvorili Slaven Belupo i Hajduk u Koprivnici gdje je pobjeda 1:0 pripala Bilima, dok je kolo zaključeno remijem 1:1 i podjelom bodova na Parku mladeži između Splita i Intera iz Zaprešića.

Trojica igrača tako u 13. kolu ponovno konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Hrvatski prvak gradskog je suparnika na otvaranju 13. kola Prve lige svladao s 4:1, a Paulo Machado se istaknuo s tri asistencije. U uvodnim minutama susreta, točnije, onoj desetoj, Machadova lopta odlazi do Juniora Fernandesa koji zabija za poravnanje rezultata na 1:1. U 35. minuti Machado ponovno asistira Fernandesu ubačajem iz slobodnog udarca da bi do svoje treće asistencije stigao 20 minuta kasnije sigurnim dodavanjem Arminu Hodžiću.

U redovima Rijeke istaknuo se, pak, Mate Maleš koji je donio svojoj momčadi poravnanje rezultata u susretu 13. kola domaćeg prvenstva s Lokomotivom. Zabio je Maleš s 30 metara u 48. minuti za 1:1 na semaforu, a kasnijom pobjedom hrvatski viceprvak vratio se na dva boda zaostatka za vodećim Dinamom.

Momčad Hajduka je, pak, u gostima u Koprivnici slavila s minimalnih 1:0 te se tako vratila na bod zaostatka za hrvatskim prvakom. Pobjednički pogodak zabio je Tino Sven Sušić u 42. minuti nakon što je Mijo Caktaš proigrao Nikolu Vlašića, a ovaj samoga Sušića.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961