18.05.2024. 19:10
2 : 3Dinamo
19.05.2024. 17:00
19.05.2024. 19:30

Nedjelja je u 14. kolu MAXtv Prve lige otvorena derbijem Rijeke i Dinama na Rujevici u kojem je domaćin slavio 2:1, dok je istim rezultatom Split svladao Zagreb.

25.10.2015. 20:56

Rijeka - Dinamo 2:1 (0:1)

Rijeka je u derbi na Rujevici ušla kao trećeplasirana momčad domaćeg prvenstva sa šest do sada upisanih slavlja, sedam remija te bez pretrpljenog poraza, dok je hrvatski prvak, pak, u goste Rijeci stigao kao drugoplasirani na ljestvici uz sedam ostvarenih pobjeda, šest neriješenih rezultata te također bez upisanog poraza.

Dinamo je na Rujevici poveo u šestoj minuti pogotkom Juniora Fernandesa da bi u 34. minuti ostao s igračem manje na terenu, naime, crveni je karton zaradio Jeremy Taravel.

U nastavku, točnije u 50. minuti, na 1:1 poravnava Miral Samardžić da bi Anas Sharbini u 90. minuti donio pobjedu 2:1 svojoj momčadi.

Zagreb - Split 1:2 (0:1)

Pjesnici su 14. kolo dočekali bez promjene, sa začelja ljestvice na kojem se nalaze bez ostvarenog slavlja te s četiri remija i devet poraza, dok su Crveni u Kranjčevićevu stigli kao četvrta momčad hrvatskog nogometnog prvenstva koja je upisala pet pobjeda, četiri neriješena rezultata te je pretrpjela četiri poraza.

Crvene u vodstvo u 43. minuti dovodi Mirko Oremuš, dok na 1:1 s bijele točke u 60. minuti poravnava Luka Šimunović. 18 minuta kasnije gostima pobjedu 2:1 donosi Miloš Vidović.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo