U nedjelju je zaključeno 14. kolo MAXtv Prve lige, a u istom su se istaknula tri igrača koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

6,05%
Fran Tudor
86,97%
Ukupno glasova: 760

Petak je donio dvoboj Osijeka i Slaven Belupa te novi remi bez pogodaka u domaćem prvenstvu, dok je u subotu dan otvorio Inter-Zaprešić slavljem 3:0 nad Istrom 1961, a Hajduk je potom dan zatvorio pobjedom 2:1 nad Lokomotivom te preuzimanjem vrha ljestvice Prve lige. Nedjelja je donijela derbi Rijeke i Dinama na Rujevici u kojem je domaćin slavio 2:1, a kolo je zaključio Split gostujućom pobjedom 2:1 nad Zagrebom.

U 14. kolu trojica igrača tako konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Anas Sharbini istaknuo se u pobjedi Rijeke nad Dinamom 2:1. Sudjelovao je Sharbini kod prvog pogotka, naime, izveo je korner, a najviši je tada bio Miral Samardžić koji tako u 50. minuti zabija prvi domaći pogodak za poravnanje rezultata na 1:1. Pred sam kraj susreta, točnije u njegovoj 90. minuti, Sharbini iz blizine zabija i donosi pobjedu svojoj momčadi čime Riječani na ljestvici prestižu Dinamo.

U dvoboju Intera i Istre 1961 u Zaprešiću istaknuo se, pak, Ilija Nestorovski. Uvodne minute susreta bile su rezervirane za prvi pogodak Nestorovskog nakon što Ivan Blažević ubacuje loptu u šesnaesterac, a Nestorovski je hvata za domaćih 1:0. Iako u 21. minuti isti igrač ne uspijeva realizirati kazneni udarac, popravlja to u 54. minuti kada ga proigrava Dominik Glavina za novi pogodak i 2:0 Intera koji je kasnijim slavljem 3:0 prestigao Zeleno-žute na ljestvici.

Momčad Hajduka u 14. je kolu na Poljudu svladala Lokomotivu 2:1 te je tako preuzela vrh ljestvice Prve lige, a do slavlje, točnije pobjedničkog drugog pogotka predvodio ju je Fran Tudor u 65. minuti kada povratna lopta Hrvoja Milića završava u petercu, a Tudor je koristi kako bi postavio konačnih 2:1.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961