05.05.2024. 17:00
:Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

U prvom susretu dana ove subote u sklopu 15. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj svladala Osijek 2:1, dok je drugi susret dana, između Istre 1961 i Zagreba, završio bez pogodaka i podjelom bodova.

31.10.2015. 20:55

Lokomotiva - Osijek 2:1 (1:1)

Lokosi su u 15. kolo zakoračili kao osma momčad na ljestvici koja je u dosadašnjem dijelu domaćeg prvenstva ostvarila četiri pobjede, dva remija i pretrpjela osam poraza, dok je Osijek u goste Lokosima stigao s pretposljednje pozicije na tablici uz dva slavlja, četiri neriješena rezultata te osam poraza.

Već u šestoj minuti susret za domaće vodstvo otvara Mirko Marić koji po dodavanju Franka Andrijaševića sa sedam metara pogađa lijevi gornji kut suparničke mreže da bi devet minuta kasnije gosti preko Mile
Škorića poravnali na 1:1. Škoriću je, pak, asistirao Nikola Mandić.

Nastavak susreta, točnije njegova 52. minuta, donijela je novi pogodak Marića, ovoga puta s 11 metara za domaćih 2:1.

Istra 1961 - Zagreb 0:0 (0:0)

Puljani su se uoči 15. kola Prve lige smjestili na šesto mjesto na ljestvici, a do sada su u hrvatskom
nogometnom prvenstvu ostvarili četiri pobjede te upisali po pet remija i jednako toliko poraza, dok je
posljednjeplasirana momčad tablice, Zagreb, i u 15. kolo ušla bez do sada upisanog slavlja, dok je iza sebe ostavila četiri neriješena rezultata te deset poraza.

Susret na Drosini ove je subote završio bez pogodaka, a gostujući pokušaj Valentina Stepčića s 11 metara u 90. je minuti susreta obranio Istrin vratar Ivan Brkić te je tako potvrdio podjelu bodova u susretu.

U nedjelju 15. kolo MAXtv Prve lige donosi Jadranski derbi između Hajduka i Rijeke na Poljudu te potom i susret Slaven Belupa i Inter-Zaprešića u Koprivnici.

Još vijesti s oznakama: Osijek, Lokomotiva, Zagreb, Istra 1961