Nedjeljni susreti zaključili su 15. kolo MAXtv Prve lige, a u istom su se istaknula trojica igrača koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

10,75%
Petar Franjić
4,67%
Ukupno glasova: 214

15. kolo ovoga je petka otvoreno pobjedom Splita 1:0 nad Dinamom da bi u subotu Lokomotiva s 2:1 svladala Osijek, dok su Istra 1961 i Zagreb odigrali bez pogodaka i podijelili bodove. U nedjelju je dan otvoren Jadranskim derbijem u kojem je Rijeka slavila 3:0 nad Hajdukom, dok je kolo zaključeno pobjedom Slaven Belupa nad Inter-Zaprešićem 4:0.

U 15. kolu tri igrača ponovno konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Marin Tomasov istaknuo se u pobjedi Rijeke nad Hajdukom na Poljudu u sklopu Jadranskog derbija, a kojom su Riječani preuzeli vrh ljestvice Prve lige. Sudjelovao je Tomasov kod prvog pogotka u 28. minuti kada je proigrao Romana Bezjaka. Istaknuo se odmah zatim novom, vlastitom prilikom koja ne biva realizirana da bi u 41. minuti iz slobodnog udarca zatresao domaću mrežu za gostujućih 2:0. Sudjelovao je Tomasov i kod trećeg pogotka Rijeke, naime, njegov pokušaj brani vratar Hajduka, no odbijenu loptu koristi Bekim Balaj za konačno gostujuće slavlje 3:0.

Do pobjede nad Osijekom Lokomotivu je ovoga vikenda predvodio Mirko Marić s dva pogotka. Već u šestoj minuti Franko Andrijašević asistira Mariću za prvi domaći pogodak, dok je isti igrač u 52. minuti s 11 metara siguran i za pobjedu svoje momčadi 2:1.

Na Parku mladeži ovoga petka za otvaranje 15. kola domaćeg prvenstva gostovao je hrvatski prvak od kojeg je bolji bio domaćin s minimalnih 1:0. Zaslužen za pogodak, a tako i pobjedu svoje momčadi bio je Petar Franjić koji u 38. minuti trese gostujuću mrežu.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961