04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

Momčad Hajduka doživjela je svoj drugi uzastopni poraz, a ove subote bolji je bio Osijek, dok je u drugom
susretu dana ove subote u sklopu 16. kola MAXtv Prve lige Zagreb na svom terenu upisao prvo ovosezonsko slavlje, a bolji je od Slaven Belupa bio s 2:0.

07.11.2015. 20:55

Osijek - Hajduk 1:0 (1:0)

U prvoj utakmici subotnjeg programa 16. kola MAXtv Prve lige, Osijek je pred svojim navijačima nadjačao splitski Hajduk, rezultatom 1:0.

Trenutak odluke zbio se u 41. minuti dvoboja, kada je Tomislav Šarić pronašao put do gostujuće mreže te tako osigurao domaćinu sva tri boda.

Hajduku, koji na tablici drži drugo mjesto, između Rijeke i Dinama, to je bio drugi poraz zaredom, nakon poraza u derbiju s Rijekom prošli tjedan. Osijek se nalazi na pretposljednjoj poziciji prvoligaškog poretka, a u idućem kolu na Gradskom vrtu dočekuje upravo Rijeku.

Zagreb - Slaven Belupo 2:0 (1:0)

Pjesnici su i u 16. kolo ušli kao posljednja momčad tablice koja u hrvatsko nogometnom prvenstvu nije uspjela upisati pobjedu, a ostvarila je pet neriješenih rezultata i pretrpjela deset poraza, dok su Farmaceuti u goste u Kranjčevićevu stigli s osme pozicije uz tri slavlja, osam remija i četiri poraza.

Domaćin do vodstva dolazi tik pred odlazak na odmor kada s 11 metara pogodak postiže Lovro Medić da bi drugi kazneni udarac za domaćina u 91. minuti realizirao Gabrijel Boban čime Zagreb osigurava prvo ovosezonsko slavlje u domaćem prvenstvu.

U nedjelju će kolo zaključiti Dinamo i Istra 1961 te Rijeka i Split.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Slaven Belupo, Zagreb