18.05.2024. 19:10
2 : 3Dinamo
19.05.2024. 17:00
19.05.2024. 19:30

U prvom susretu dana ove nedjelje u sklopu 16. kola MAXtv Prve lige hrvatski je prvak na svom terenu minimalno svladao momčad Istre 1961, dok je vodeća momčad ljestvice na Rujevici potom s 2:1 slavila nad Splitom.

08.11.2015. 22:09

Dinamo - Istra 1961 1:0 (0:0)

Modri su u 16. kolo MAXtv Prve lige ušli s trećeg mjesta na ljestvici uz sedam ostvarenih pobjeda, šest
neriješenih rezultata te dva poraza, dok su Puljani 16. kolo dočekali sa sedme pozicije nakon četiri slavlja,
šest remija i pet poraza.

Nakon prvih 45 minuta igre pogodak nije pao na Maksimiru, no Dinamo je u 39. minuti morao zamijeniti ozlijeđenog Domagoja Antolića njegovim imenjakom Pavičićem.

U nastavku, točnije u 81. minuti, do pogotka dolazi domaćin za kojeg glavom zabija Junior Fernandes te tako postavlja konačan rezultat susreta.

Rijeka - Split 2:1 (2:0)

Riječani su novo kolo domaćeg prvenstva dočekali kao vodeća momčad ljestvice s osam do sada upisanih pobjeda te sedam neriješenih rezultata, a kao jedina momčad bez pretrpljenog poraza, dok su Crveni u goste hrvatskom viceprvaku stigli s četvrtog mjesta na tablici nakon sedam slavlja te po četiri remija i poraza.

Domaćin je na Rujevici poveo u trećoj minuti kada Mirala Samardžića proigrava Mate Maleš. U 37. minuti Rijeka stiže do novog pogotka. Stefan Ristovski ubacuje loptu u šesnaesterac, a Roman Bezjak zabija za domaćih 2:0.

Nekoliko minuta kasnije kazneni udarac za Rijeku, pak, ne koristi Marin Tomasov, naime njegov pokušaj brani vratar Splita Danijel Zagorac.

Drugo poluvrijeme donijelo je novi kazneni udarac, ovoga puta za Split, a za Crvene je s 11 metara siguran Antonio Mršić koji tako postavlja konačan rezultat susreta.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Split, Istra 1961