17. kolo MAXtv Prve lige zaključeno je ove nedjelje, a u istom su se istaknula trojica igrača koji konkuriraju

77,40%
Jeremy Taravel
5,57%
Ukupno glasova: 323

Hrvatski prvak Dinamo u petak je otvorio 17. kolo MAXtv Prve lige slavljem 2:1 nad Slaven Belupom da bi dan kasnije Osijek i Rijeka odigrali 1:1, a Hajduk potom svladao Inter-Zaprešić 4:0. Lokomotiva je u prvom susretu dana u nedjelju svladala Zagreb 2:0 da bi Istra 1961 zaključila kolo remijem 1:1 sa Splitom.

U 17. kolu trojica igrača tako konkuriraju za najboljeg igrača kola.

Momčad Lokomotive u malom je gradskom derbiju svladala Zagreb 2:0, a s dva pogotka do pobjede ju je predvodio Eros Grezda. u 16. minuti povratnu loptu Luke Capana Grezda koristi za svoj prvi pogodak u susretu da bi u nastavku, točnije, njegovoj 58. minuti Ivan Fiolić proigrao Grezdu za nov pogodak i postavljanje konačnog rezultata susreta.

Tino Sven Sušić istaknuo se, pak, u pobjedi Hajduka nad Interom iz Zaprešića. Već u 16. minuti Sušić je pokušao iz slobodnog udarca, no vratar Intera siguran je među gostujućim vratnicama. U 22. minuti, pak, Sušić uspijeva zatresti suparničku mrežu s vrha šesnaesterca. Manje od 20 minuta kasnije Sušić proigrava Frana Tudora koji Hajduku osigurava vodstvo 2:0.

Dinamo je u Koprivnici slavio rezultatom 2:1, a pogodak za izjednačenje djelo je Jeremyja Taravela u 43. minuti, tik pred odlazak na predah. Nakon što je domaću mrežu pokušao zatresti Josip Pivarić, a Matjažu Rozmanu lopta ispada iz ruku, Taravel koristi gužvu pred domaćim vratima i trese mrežu za izjednačenje 1:1.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961