04.05.2024. 17:00
04.05.2024. 19:30
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

U prvom susretu dana ove subote u sklopu 20. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je na svom terenu svladala Istru 1961 3:2, dok su u drugoj utakmici dana Hajduk i Split odigrali bez pogodaka.

12.12.2015. 19:13

Lokomotiva - Istra 1961 3:2 (1:1)

Lokomotiva je 20. kolo dočekala na petom mjestu na ljestvici uz sedam pobjeda, tri remija i devet poraza, dok su Zeleno-žuti u goste Lokosima stigli s osme pozicije nakon četiri ostvarena slavlja, sedam neriješenih rezultata i osam poraza.

Domaćina u vodstvo u 30. minuti iz slobodnog udarca dovodi Ivan Fiolić da bi minutu kasnije za Istru 1961 bio dosuđen kazneni udarac, a strijelac s bijele točke je Stefan Nikolić koji tako osigurava izjednačenje 1:1 u Kranjčevićevoj.

Lokose u novo vodstvo dovodi Franko Andrijašević u 48. minuti da bi u 62. minuti Lokomotiva ostala s igračem manje na terenu nakon što crveni karton zbog prekršaja na Dariju Tomiću zarađuje Dino Perić. Osam minuta kasnije novo izjednačenje (2:2) u Kranjčevićevoj, po asistenciji Luke Franića Nikolić ponovno trese domaću mrežu.

U 76. minuti i gosti ostaju s igračem manje, naime, crveni je karton zaradio Damir Zlomislić. U posljednjim minutama utakmice, točnije, u sudačkoj nadoknadi Fiolić zabija svoj drugi gol i donosi svojoj momčadi pobjedu 3:2.

Hajduk - Split 0:0 (0:0)

Bili su gradski derbi dočekali kao trećeplasirana momčad koja je u dosadašnjem dijelu domaćeg prvenstva upisala deset pobjeda, pet remija i četiri poraza, dok su Crveni na Poljud otišli kao četvrti uz osam slavlja, šest neriješenih rezultata i pet poraza.

Gradski derbi na Poljudu završio je bez pogodaka i pobjednika te podjelom prvenstvenih bodova.

Kolo će u nedjelju zaključiti Osijek i Dinamo te Rijeka i Slaven Belupo.

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Split, Lokomotiva, Istra 1961