Prvi dio sezone zaključen je ove nedjelje završenim 21. kolom MAXtv Prve lige, a u istom su se istaknula trojica igrača koji konkuriraju za najboljeg igrača kola.

64,18%
Hilal Soudani
2,99%
Ukupno glasova: 134

21. kolo MAXtv Prve lige otvoreno je u petak susretom Zagreba i Rijeke u Kranjčevićevoj gdje je hrvatski viceprvak upisao slavlje 2:0. U nedjelju je hrvatski prvak minimalnim slavljem nad Interom iz Zaprešića osigurao titulu jesenskog prvaka, dok je Hajduk u drugom susretu dana slavio 2:0 nad Istrom 1961. Lokomotiva je u Koprivnici u nedjelju s 3:0 svladala Slaven Belupo, dok su kolo i prvi dio sezone zaključili Split i Osijek remijem 1:1.

U 21. kolu trojica igrača tako konkurira za najboljeg igrača kola.

Roman Bezjak predvodio je momčad Rijeke ovoga petka do slavlja nad Zagrebom. U 53. minuti Bezjak je prvi puta zatresao mrežu domaćina iz Kranjčevićeve da bi se u listu strijelaca ponovno upisao deset minuta kasnije kada postavlja konačnih 2:0.

Eros Grezda istaknuo se u redovima Lokomotive u pobjedi Lokosa nad Slaven Belupom. U Koprivnici je Grezda dobro asistirao Franku Andrijaševiću u 37. minuti za prvi gostujući pogodak da bi i sam zatresao suparničku mrežu u 64. minuti kada povisuje rezultat na 0:2 za goste.

Pobjedu hrvatskom prvaku u susretu s Interom donio je Hilal Soudani. Dugo se u subotu na Maksimiru čekalo na pogodak, a isti je u 87. minuti bio djelo Soudanija po ubačaju Angela Henriqueza čime Modri osvajaju nova tri prvenstvena boda za povratak na vrh ljestvice i osvajanje naslova jesenskog prvaka.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić, Istra 1961