04.05.2024. 19:30
3 : 1Lokomotiva
05.05.2024. 17:00
05.05.2024. 19:30

U Medulinu se i ove godine održava Arena Cup u kojem sudjeluju tri hrvatska prvoligaša od kojih je samo finale već osigurala Lokomotiva, pobjedu je upisao Slaven Belupo, a remi Inter. Istra je, pak, slavila u svojoj prvoj pripremnoj utakmici.

18.01.2016. 15:45

Na Arena Cupu u Medulinu Lokomotiva je startala pobjedom 2:1 nad češkim Teplicama. Povela je češka momčad u 15. minuti pogotkom Davida Vanačeka da bi u 57. minuti svoj prvi gol za Lokose postigao Endri Cekici, a potom pobjedu u 69. minuti osigurao Ante Aralica.

U drugom susretu u Medulinu Lokomotiva je snage odmjerila s austrijskim Altachom kojeg je minimalno svladala pogotkom Karla Bručića u 41. minuti. Lokosi su tako osigurali finale samoga turnira koje je na rasporedu u nedjelju, no prethodno ih, točnije u srijedu, očekuje i treći susretu u skupini na Arena Cupu, s austrijskim Hornom.

U drugoj skupini na Arena Cupu našli su se hrvatski prvoligaši Inter i Slaven Belupo, zajedno s momčadi rumunjskog Viitorula te slovenskog Kopera. Inter je u prvom susretu u Medulinu odigrao 1:1 s Rumunjima, a u strijelce su se upisali Ilija Nestorovski u 30. minuti te Vlad Rusu u 81. minuti koji tako osigurava konačan remi.

Slaven Belupo je u prvoj utakmici snage odmjerio sa slovenskom Koperom kojeg je svladao 2:1. Farmaceuti u vodstvo dolaze u 14. minuti pogotkom Stefana Savića, dok je Koprivničane na 2:0 u 32. minuti odveo David Arap. S 11 metara deset minuta prije kraja utakmice na 1:2 smanjuje Josip Ivančić.

Istra 1961 je, pak, u nedjelju u Rovinju zaigrala u svojoj prvoj pripremnoj utakmici u 2016. godini, a bolja je s 3:0 bila od momčadi Agencija Umag. U 22. minuti Istru u vodstvo dovodi Abdelhakim Bouhna, dok Zeleno-žuti na 2:0 odlaze autogolom Josipa Uzelca. Konačnih 3:0 u 51. minuti postavio je Antonio Repić.

Momčad Osijeka je zaigrala u pripremnom susretu s Belišćem kojeg je svladala 6:0. Dvostruki strijelci bili su Goran Roce i Mile Škorić, a po gol su zabili Nikola Mandić i Josip Špoljarić. Sljedeću pripremnu utakmicu Bijelo-plavi će odigrati u srijedu s Vinogradarom iz Mladine.

Još vijesti s oznakama: Lokomotiva, Slaven Belupo, Inter-Zaprešić, Istra 1961