05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

Momčad Rijeke slavila je u novom pripremnom susretu u Dubaiju, dok je Lokomotiva osvojila drugo mjesto na Arena Cupu, a Slaven Belupo treće, dok je Inter upisao remi. Prvu pripremnu pobjedu u 2016. godini upisao je, pak, Zagreb.

25.01.2016. 09:27

Hrvatski viceprvak pred kraj priprema u Dubaiju zaigrao je s domaćom momčadi koju je svladao 4:0. Do prvog pogotka Riječani stižu preko Marija Gavranovića u sedmoj minuti da bi na 2:0 u 24. minuti povisio Saed Rashed. Roman Bezjak je siguran tik pred odlazak na odmor da bi četvrti Rijekin pogodak stigao u nastavku susreta, točnije, u 50. minuti kada Bekim Balaj postavljan konačan rezultat.

Na Arena Cupu u Medulinu Lokomotiva je, kao i protekle godine, osvojila drugo mjesto. Nakon osvojenog prvog mjesta u skupini u kojoj su Lokosi ostvarili dvije pobjede i remi te su time osvojili sedam bodova, u finalu su se sastali s rumunjskim viceprvakom Viitorulom koji je hrvatsku momčad svladao 1:2, a jedini pogodak za Lokomotivu djelo je Endrija Cekicija u 76. minuti, dok je za Viitorul dva puta strijelac, od toga jednom s 11 metara, bio Florin Tanase.

Slaven Belupo zauzeo je treće mjesto na turniru u Medulinu, a u borbi za isto s 2:0 je svladao austrijski Altach. U 32. minuti Farmaceute u vodstvo dovodi Mateas Delić, dok konačnih 2:0 u 53. minuti postavlja Sandi Križman.

U Medulinu je Inter snage odmjerio s Teplicama s kojima je odigrao 2:2, a kod hrvatske momčadi u strijelce su se upisali Ilija Nestorovski i Dominik Glavina.

Momčad Zagreba ovoga je vikenda upisala i prvu pripremnu pobjedu, naime, na domaćem je terenu slavila nad Krkom 3:0, a do pobjede su je predvodili Bruno Boban s dva postignuta pogotka te Lovro Medić s jednim. Prethodno su za vrijeme priprema Pjesnici poraženi 0:2 i 0:1 od Hrvatskog dragovoljca te 1:3 od Maribora.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb