Remi Dinama, pobjeda Rijeke, porazi Hajduka

05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30
1 : 2Dinamo

Pripremne utakmice hrvatskih prvoligaša u punom su jeku. Dinamo je u Španjolskoj upisao remi s CSKA, Rijeka je na svom terenu svladala Goricu, Hajduk je u Turskoj ubilježio dva poraza, a Split pobjedu. Lokomotiva i Inter odigrali su bez pobjednika, Istra 1961 je remizirala sa Zavrčem, Slaven Belupo s Krkom, a Osijek pretrpio poraz od Širokog Brijega.

01.02.2016. 10:49

Dinamo je u Španjolskoj zaigrao u novom pripremnom susretu u kojem je s vodećom ekipom ruske lige CSKA Moskvom odigrao 0:0 te je tako nakon poraza i pobjede ostvario i neriješen rezultat.

U prvoj prijateljskoj utakmici na domaćem terenu hrvatski viceprvak svladao je Goricu s minimalnih 1:0 koje je postavio Bekim Balaj po asistenciji Marija Gavranovića.

U Turskoj je Hajduk u petak zaigrao u prvom pripremnom dvoboju u kojem je od vodeće momčadi mađarskog prvenstva Ferencvarosa poražen 2:4. Mrežu u 12. minuti trese Jefferson de Jesus Santos za 1:0 nakon čega Andras Rado poravnava u 21. minuti, a Roland Varga pet minuta kasnije povisuje na 2:1 za Mađare. U 76. minuti isti strijelac ponovno trese Hajdukovu mrežu, a minutu kasnije 4:1 postavlja Attila Busai. Za konačnih 2:4 zabio je Manuel Arteaga.

Vikend je donio novi susret Hajduka, ovoga puta s poljskom Wislom koja je hrvatsku momčad minimalno svladala pogotkom Jakuba Bartosza pred sam kraj utakmice.

Split je u turskom Beleku s 3:2 svladao Sturm iz Graza. Poveli su Crveni u trećoj minuti preko Abdiela Arroya da bi u 37. minuti na 1:1 s 11 metara poravnao Roman Kienast. Amir Rrahmani potom odvodi Split na 2:1, a u nastavku Dino Špehar postiže i treći Splitov pogodak da bi konačnih 2:3 postavio Danijel Klarić u 80. minuti.

Na Kajzerici su u subotu snage odmjerili Lokomotiva i Inter koji su odigrali 1:1. Pred kraj prvoga dijela Ilija Nestorovski zabio je za vodstvo Diva iz predgrađa da bi u 86. minuti Ivan Fiolić s 11 metara zabio za konačnih 1:1.

Istra 1961 je također upisala remi, odigrala je 1:1 sa Zavrčem. Pred odlazak na odmor Zeleno-žute u vodstvo dovodi Abdelhakim Bouhna da bi u 55. minuti s 11 metara na 1:1 poravnao Veljko Batrović.

Slaven Belupo je snage, pak, odmjerio sa slovenskom Krkom s kojom je odigrao dva puta po 60 minuta uz konačan rezultat 2:2. U 25. minuti Slovenci dolaze u vodstvo preko Marina Perića da bi na 2:0 kasnije povisio Miha Kostanjšek. U 57. minuti susreta hrvatska momčad stiže do pogotka preko Filipa Ozobića da bi u 103. minuti Marko Marciuš postavio konačnih 2:2.

U Širokom Brijegu Osijek je zaigrao s domaćinom koji je na kraju slavio 2:1. Domaću momčad u vodstvo dovodi Jure Ivanković s 11 metara nakon čega zabija Luka Menalo da bi pogodak za Bijelo-plave u 71. minuti postigao Antonio Perošević.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Hajduk, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Inter-Zaprešić, Istra 1961