Poraz Dinama, pobjeda Rijeke, remi Splita

05.05.2024. 17:00
0 : 1Varaždin
05.05.2024. 19:30
1 : 2Dinamo

Posljednje pripremne utakmice su iza hrvatskih prvoligaša. Poraz je pretrpio hrvatski prvak, dok su pobjede upisali Rijeka, Lokomotiva, Slaven Belupo, Osijek i Zagreb. Split i Inter su remizirali sa svojim suparnicima.

08.02.2016. 10:37

Hrvatski prvak u posljednjoj je utakmici tijekom priprema u Španjolskoj snage odmjerio s ukrajinskim Šahtarom Darija Srne i Eduarda da Silve, koji je nad Dinamom slavio 2:0. U šestoj minuti susreta kapetan hrvatske reprezentacije Srna ubacuje loptu za Eduarda koji dovodi svoju momčad u uvodno vodstvo. 21 minutu kasnije Taison postavlja potom konačnih 2:0 za Šahtar.

Rijeka je u svom posljednjem pripremnom susretu s 2:1 svladala Široki Brijeg. Iako su gosti poveli u 49. minuti pogotkom Zvonimira Kožulja, domaćin dvoboj rješava u posljednjim minutama. Asmir Kajević je u 84. minuti poravnao na 1:1 da bi pobjedu 2:1 hrvatskom viceprvaku donio Roman Bezjak po dodavanju Mate Bajića.

Crveni su u Beleku zaigrali s makedonskom Shkendijom s kojom su odigrali bez pogodaka i pobjednika te su tako remijem zaključili pripreme u Turskoj.

Lokomotiva je u subotu s 3:0 svladala slovensku Goricu. U 15. minuti Lokose u vodstvo dovodi Endri Cekici po ubačaju Erosa Grezde koji, pak, pred kraj prvoga poluvremena proigrava Zvonka Pamića za 2:0. Konačnih 3:0 u 88. minuti postavlja Ante Aralica.

Inter je ovoga vikenda zaigrao u Čakovcu gdje je odigrao 0:0 s momčadi Međimurja.

Slaven Belupo je u posljednje dvije pripremne utakmice zaigrao s Zavrčem kojeg je svladao 2:0 te ekipom Mladosti iz Ždralova od koje je bolji bio sa 7:1.

U svojoj posljednjoj utakmici u Međugorju Osijek je s minimalnih 1:0 svladao Vitez. U 20. minuti pobjedu Bijelo-plavima donio je domaćin autogolom.

Zagreb je ovoga vikenda zaigrao protiv Farmtech Veržeja kojeg je svladao 2:1 te Krška kojeg je pobijedio 2:0.

Još vijesti s oznakama: Rijeka, Dinamo, Split, Osijek, Lokomotiva, Slaven Belupo, Zagreb, Inter-Zaprešić