19.05.2024. 17:00
:Gorica
19.05.2024. 19:30
:Rijeka

U subotu je odigrana uzvratna utakmica kvalifikacija za popunu Hrvatski Telekom Prve lige, pri čemu je Istra 1961 na gostovanju kod Varaždina unatoč porazu (1:0) sačuvala prednost iz prvog susreta.

02.06.2018. 21:00

Nakon pobjede Puljana na stadionu Aldo Drosina rezultatom 3:1 u prvoj utakmici odigranoj u srijedu, Varaždin je pred svojim navijačima pokušao nadoknaditi taj zaostatak i osigurati plasman u prvoligaško društvo.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, da bi Drožđek u 55. minuti preciznim prizemnim udarcem zaključio dobru akciju domaćina za vodstvo.

Od 64. minute Istra 1961 igrala je s igračem manje, s obzirom da je drugi žuti karton dobio Zgrablić, no Varaždin do kraja ogleda nije uspio doći do drugog pogotka.

Istra je tako nakon osvajanja devetog mjesta u Hrvatski Telekom Prvoj ligi osigurala još jednu sezonu u elitnom razredu, dok je posljednjeplasiranu Cibaliju zamijenio prvak drugoligaškog natjecanja, Gorica.

Još vijesti s oznakama: Istra 1961, Gorica