05.05.2024. 17:00
:Varaždin
05.05.2024. 19:30
:Dinamo

U nedjeljnim susretima 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Lokomotiva je u nastavku prekinute utakmice stigla do tri boda u Zaprešiću, dok su Gorica i Istra 1961 podijelili bodove. U večernjem derbiju, Osijek je kod kuće svladao Hajduk s 1:0.

• Gosti su u šestoj minuti šokirali domaćina pogotkom Petra Bosančića
• Nakon slabog prvog poluvremena, Gorica je bolje zaigrala u nastavku, a za izjednačenje se pobrinuo Jiloan Hamad koji je u svom debiju u 53. minuti zabio svoj prvijenac u dresu Gorice
• Obje momčadi imale su dobre šanse za pobjedu, no do kraja je rezultat ostao nepromijenjen

Osijek - Hajduk 1:0

• U posljednjoj utakmici ovoga vikenda, Osijek je kod kuće uspio svladati Hajduk s minimalnih 1:0
• Kvalitetnu, dobru i otvorenu utakmicu presudio je pogodak Antonija Mancea u 34. minuti nakon asistencije Šorše; Mance se tako iskupio za promašaj u odličnoj prilici u 15. minuti
• Mreže se više nisu tresle, iako su obje momčadi imale dobrih prilika
• Osijek je barem privremeno preskočio Rijeku i stigao na treću poziciju, dok je Hajduk ostao drugi na ljestvici, nakon što je upisao drugi uzastopni gostujući poraz

Još vijesti s oznakama: Hajduk, Osijek, Lokomotiva, Inter-Zaprešić, Istra 1961, Gorica