17.03.2024. 17:10
Rudeš
Rudeš
0 : 3Dinamo

Nakon sadržajnog preokreta Gorice protiv Lokomotive (3:2), veliki derbi Dinama i Hajduka na Maksimiru ponudio je još jedan odličan dvoboj i preokret: Splićani su poveli sjajnim udarcem, a Modri su naposljetku proslavili visoku pobjedu 4:1.

13.08.2022. 23:00

Gorica - Lokomotiva 3:2 (0:1)

Do prve je ovosezonske pobjede Gorica stigla protiv Lokomotive, premda su gosti poveli prizemnim pogotkom Vasilja sa 17 metara u devetoj minuti. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku je uslijedio preokret.

Prvo je Kalik izjednačio s bijele točke, da bi u 66. minuti Suk proigrao Fruka, koji matira Čavlinu za 2:1. Na 3:1 povisio je Da Cruz desetak minuta prije kraja, a poraz Lokomotive naposljetku je ublažio Tuci.

Gorica je tako s pet osvojenih bodova zauzela peto mjesto na tablici, a Lokomotiva je ostala s bodom više, nakon dvije domaće pobjede i tri gostujuća poraza.

Dinamo - Hajduk 4:1 (0:1)

Vodeći Dinamo povećao je svoju prednost na čelu prvoligaškog poretka pobjedom nad vječnim rivalom iz Splita. Hajduk je, doduše, poveo na isteku prvog poluvremena sjajnim pogotkom Atanasova iz daljine.

Igrala se 60. minuta kada je Dinamo kaznio propust splitske obrane - Baturina je vrlo lijepo naciljao gornji kut - da bi potom Ademi glavom ispisao 2:1 na semaforu. Džoker Gojak u 84. minuti zaključio je akciju za 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Oršić u sudačkoj nadoknadi.

Dinamo je prvi s 13 bodova iz pet odigranih utakmica, a Hajduk drugi sa šest bodova iz tri utakmice.

Još vijesti s oznakama: Dinamo, Hajduk, Lokomotiva, Gorica